“Рослини-хижаки” реферат

Ботаніка

Реферат з біології “Рослини хижаки” коротко розповість що таке рослини хижаки та які є рослини хижаки. Інформація допоможе зробити проект на урок.

“Рослини хижаки” розповідь

Рослини хижаки адаптовані для лову й перетравлювання невеликих тварин: комах і дрібних гризунів, мурах і термітів. Як правило, вони ростуть в місцях з недостатньою кількістю азоту. Харчуються вони речовинами, які отримують з грунту, а мінеральні солі і азот такі рослини як раз отримують з тварин. Відомо близько 630 видів хижих рослин.

Вони підрозділяються на 3 групи:

1.Активні хижаки

Вони одразу ж захоплюють свою здобич, як тільки вона опиняється в межах досяжності. Яскравий представник цієї групи – венерина мухоловка. Росте вона в Північній Кароліні в болотистих сирих місцях на подушках сфагнових мхів. Ловить комах листя, по краях якого розташовані волоски-вії. Як тільки комаха зачіпає вію, лісточок миттєво закривається і складається навпіл. Вії сходяться одна з одною і утворюють клітку для здобичі. Тварина, намагаючись вибратися, зачіпає ще більше волосків і капкан листа наглухо закривається, заповнюючи травним соком. Здобич перетравлюється кілька днів. Після лист відкривається і все починається спочатку. Важливо, що мухоловка харчується не тільки дрібними тваринами: після того як лист зачинився, зелена його сторона обернена до світла і разом черешком фотосинтезує. Ще один представник активних хижаків це комахоїдна пухирчатка. Квіткова рослина росте в стоячих водоймах і харчується дрібними водними тваринами. Здобич захоплює ловчими бульбашками. Тварина, торкнувшись бульбашки, миттєво засмоктується всередину.

2. Хижаки другої групи

Такі рослини спочатку приклеюють свою здобич і тільки потім розправляються з нею. Яскравий представник цієї групи – росичка. Вона проростає на болотах практично на всіх континентах планети. Зовні схожа на венерину мухоловку, тільки на листках немає шипів. На кінчиках червоних війок виділяється тягуча клейка рідина, яка приваблює комах і приклеює їх намертво до листа. Інший представник – бібліс гігантський. Зустрічається в Австралії. Листя його нагадують гілочки, на яких розташовані липкі волоски. Вони виділяють травний сік. 

3. Хижаки, які чекають, поки здобич забереться туди, звідки не зможе вибратися.

Найяскравіші представники – американські саррацении або рослина-глечик. На довгому стеблі утворюється червона квітка-парасолька з кришечкою. На дні глечика накопичується нектар, що приваблює комах. Також там знаходиться клейка рідина. Як тільки жертва потрапляє всередину глечика, вона вже не зможе вибратися звідти. Ще один хижак – непентес, що росте на острові Калімантан і в лісах Східної Африки. Він також утворює високо над землею глечик. У його горлечка товстий шар воску, щоб жертва швидше зсковзувала вниз, де знаходиться травний сік.

Комахоїдні рослини за допомогою хімічних засобів і процесу перетравлення вбивають свою здобич за 12-48 годин. 

Цікавий факт: якщо Ви захочете розводити подібні рослини вдома, то їх  можна годувати … сиром!

Оцініть статтю
Додати коментар