Розмноження акул
У всіх акул внутрішнє запліднення і прямий розвиток. Деякі акули відкладають яйця, захищені твердою роговою оболонкою. Формою вони нагадують чотирикутну подушку довжиною до 60 см і шириною до 40 см, від кутів якої відходять довгі і міцні джгути. З їх допомогою яйце прикріплюється до каменів, водоростей або коралів. Акула відкладає 10-20 яєць, і про своє потомство не дбає: воно надійно захищене в яйці. Маленькі акули, що вилупилися з яєць, вже мають гострі зуби. Дитинчата добре плавають, можуть самостійно добувати їжу і захищатися від ворогів.
Відкладають яйця багато видів акул: полярна (гренландська, льодова) акулу, яка відкладає до 500 яєць, які за формою і розмірами нагадують гусячі. Звичайна кладка більшості яйцекладущих акул не перевищує півтора десятка яєць.
Відкладанням яєць розмножується близько 30% відомих видів акул.
Серед акул більшість живонароджених видів, наприклад риба-молот. При живонароджені в тілі самки розвивається ембріон, який одержує поживні речовини безпосередньо з організму матері, за аналогією з ссавцями тваринами.
Спочатку зародки використовують поживні речовини яйцеклітин, а потім отримують їх, як і кисень, з крові матері. Згодом риба народжує живого малюка.
Для живонароджених акул характерно таке явище, як внутрішньоутробний канібалізм, коли акулята, які встигли раніше вилупитися з яєць, поїдають своїх не народжених братиків і сестричок, прямо в утробі матері.
Незвичний розвиток зародка у піщаної акули. У неї яйце (запліднена яйцеклітина) розвивається в спеціальному статевому органі самки. Через деякий час оболонка яйця розривається, але зародок залишається в тілі матері. Він харчується іншими яйцеклітинами, що формуються у самки навіть під час вагітності. Після закінчення розвитку зародка відбуваються пологи.
Гігантська акула народжує 1-2 дитинчат раз на два роки, а тигрова – до 50 малюків в одному виводку.
Дитинчата народжуються добре розвиненими і здатними самостійно існувати.