Дитяча розповідь про бджіл коротко містить багато корисної інформації, яку цікаво буде послухати. Також повідомлення про бджіл поглибить Ваші пізнання в біології.
Розповідь про бджіл для дітей
Опис бджоли для дітей
Ви напевно бачили на квітах смугастих медоносних комах. Це бджілки. Вони мешкають в усіх куточках планети крім Антарктиди. Існує навіть ціла наука, що вивчає бджіл – апіологія.
У бджілки красиве смугасте тільце жовто-чорного забарвлення. Комаха володіє крильцями і подовженим хоботком – носиком. Завдяки йому комаха висмоктує з рослин нектар і, після перетворює його на смачний і корисний мед. Мабуть, це краща риса бджіл. Адже тільки вони виробляють ласощі, які так люблять інші тварини, комахи і людина.
Чим харчуються бджоли?
Самі бджілки харчуються нектаром і пилком рослин. Вони живлять комаху енергією і поживними речовинами. Ті, які живуть у вуликах, побудованих людиною, харчуються спеціально приготованим цукровим сиропом.
Спосіб життя бджіл
Пчілки живуть дружними, великими сім’ями. Число особин становить 10-70 тисяч. Кожен член сім’ї виконує свої обов’язки. Наприклад, бджолина цариця-мати відкладає яйця, робочі бджілки збирають нектар, годують дітей та захищають житло, а треті будують стільники. У сімействі є і зовсім непотрібні особини – трутні, які тільки допомагають з’явитися на світ потомству. Як і багато комах бджоли з’являються на світ з яйця.
Дикі бджоли в природі мешкають там, де їм заманеться. Вони селяться в ущелинах землі і в дуплах старих дерев. Але, коли люди зрозуміли, що комахи виробляють не тільки смачний, але і корисний мед, то зайнялися розведенням – бджільництвом. Це, до речі, одне з найдавніших занять людини.
Цікаві факти про бджіл
Коли бджоли помічають чужинця біля свого житла, то оточують його щільним кільцем. Тріпотливими крилами вони нагрівають чужинця, і той задихається. Якщо непроханий гість заліз у вулик і бджілки не можуть його вигнати, то вони змащують його прополісом, смолистою, клейкою речовиною.
Пчілки можуть відлітати від свого будинку на 8 км і з легкістю знаходять дорогу назад.
Щоб добути ложечку меду, 200 смугастим комахам потрібно працювати цілий день.
Бджілка-медонос на своїй шорсткою поверхні може нести вантаж, який важче неї в 300 разів.
Полководець Річард Левове Серце використовував бджіл як зброю – солдати на полі бою кидали в супротивників судини, наповнені цими комахами.
Бджола, щоб розповісти своїм родичам про нове джерело пилку виконує танець. Якщо він круговий , це означає, що галявина з квітами недалеко, а якщо танець вісімками, то летіти досить далеко.
Сподіваємося, що коротка розповідь про бджіл, допомогла Вам підготуватися до заняття. А розповідь про бджіл для дітей Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.
Цукровий сіроп смерть для бджоли.Медовий сіроп підкормка
дуже цікаво дякую тому кто це написав ☺️
Чудова і зрозуміла розповідь, дякую авторові чи авторам.
В моїй родині люблять і цінують мед. Я обов’ язково повідаю цю цікаву історію своїм онукам. Особливо важливо, щоб люди розуміли, які важливі ці комахи для життя на нашій планеті і для здоров’я кожної людини.