Розповідь про бегемота

бегемот цікаві факти Зоологія

Повідомлення про бегемота для дітей може бути використано при підготовці до уроку. Інформація про бегемота може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про бегемота

Бегемот – великий травоїдний ссавець, який більшу частину часу проводить у воді. Ці тварини мешкають в прісних водоймах, лише зрідка бегемоти можуть перебувати в солоній морській воді.

Інша назва бегемота – гіпопотам. Бегемот разом з носорогом, займає 2 місце після слонів за вагою: деякий особини можуть досягати 4 і більше тонн.

Де живуть бегемоти?

Бегемоти живуть тільки в Африці. Бегемотам необхідна прісна вода, в якій вони проводять більшу частину дня. Гіпопотами живуть в савані. Якщо водойми пересихають, то бегемоти йдуть в пошуках нового притулку.

Опис бегемотів

Вага бегемота зазвичай від 2 до 4 тонн. При цьому довжина дорослих особин може бути більше 5 метрів! Один тільки хвіст бегемота має довжину майже 60 см.
Гіпопотами мають широку морду з маленькими очима і вухами, а також великими ніздрями, бочкоподібне тіло і досить короткі ноги. Шкіра бегемотів дуже товста, сірувато-коричнева, без шерсті.

Спосіб життя бегемота

Зазвичай бегемоти живуть групами по 2-3 десятка особин. Вдень гіпопотами знаходяться у воді, звідки видно тільки частину обличчя і спини. Ці тварини вміють плавати або ходити по дну. І можуть навіть затримувати дихання – до 10 хвилин.

Чим харчується бегемот?

Бегемоти травоїдні, харчуються вони на суші переважно ночами.

Скільки живе бегемот? Тривалість життя бегемота – близько 40 років, а в неволі, зоопарку – більше 50 років. Серед бегемотів зустрічаються і довгожителі: відомий випадок, коли самка бегемота прожила цілих 60 років.

Бегемоти і люди

Бегемоти – агресивні тварини, про що свідчать постійні бійки між самцями. На людей вони нападають навіть частіше, ніж леви та інші хижаки.

Полювання на бегемотів

Жителі Африканського континенту полюють на бегемотів заради їх м’яса, шкури і зубів. Особливу цінність представляють зуби гіпопотама, які називають Бегемотовою кісткою. З зубів звірів роблять сувеніри, які коштують великих грошей.

Сподіваємося, викладена інформація про бегемота допомогла Вам. А свою розповідь про бегемота Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар