Розповідь про бурундука на українській мові допоможе дізнатися про те де живуть бурундуки, про їх спосіб життя. Все про бурундуків можна доповнити цікавими фактами.
Повідомлення про бурундука
Бурундук – невеликий гризун, родич звичайної білки. До бурундуків відносяться 25 видів, 24 з яких мешкає в Північній Америці.
Опис бурундука
Це симпатичне звірятко має руде забарвлення, черевце сірувато-біле. Довжина його тіла всього 15 см, хвоста – 10 см. Відмітною ознакою всіх видів є п’ять темних смужок уздовж спини, розділених білими або сірими смужками.
Вуха невеликі, без пензликів; добре розвинені защічні мішки, які відкриваються в кутах рота. Задні ноги трохи довші за передні. Хвіст менш пухнастий, ніж у білки.
Де живуть бурундуки?
Бурундук воліє жити у хвойних лісах на узліссях, в чагарниках, на вирубках, всюди, де є хмиз. Він добре лазить і стрибає по деревах як вгору, так і вниз головою. Велику частину часу проводить в норі, яка буває іноді досить довгою – до 3-х метрів, крім камери для гнізда, завжди є 1 або 2 великі комори для запасів і 1-2 комірчинки – туалети. Житлова зона вистилається сухою травою і листям.
Чим харчується бурундук?
У нього міцні зуби, що дозволяють розгризати шкарлупки горіхів. Крім горіхів, бурундук вживає в їжу плоди та насіння дерев і чагарників, гриби і комах. Бурундуки здатні спритно підійматися на капелюшки соняшників. Вони витягують насіння передніми лапками і набивають ними свої щоки.
Приблизно з середини літа бурундук починає збирати корм (насіння, зерна), запасаючи його про запас. Іноді загальна вага його запасів досягає 5 кг!
Зиму проводить в сплячці. Пробуджується на початку весни, коли рослини ще прикриті снігом. Ось тут і виручають запаси, заготовлені з осені.
Ведуть одиночний спосіб життя і охороняють свою територію. Тільки для спарювання самці і самки навесні шукають контакту один з одним. У самки з’являються 4-5 голих і сліпих дитинчат, яких вона годує молоком, зігріває і захищає від ворогів. До осені молоді бурундуки стають самостійними – кожен будує собі нору і робить запаси на весну.
У невеликих бурундуків багато ворогів, в основному це великі хижаки: яструби, горностай, соболь, куниця. Досить часто комори бурундука знищують ведмеді.
Значення бурундуків в природі величезне, оскільки ними харчуються багато хижаків. Крім того, велику роль відіграють вони й в лісовому господарстві, сприяючи поширенню багатьох лісових рослин.
Написати повідомлення про бурундука діти можуть використовуючи цю інформацію. Свої побажання та критику залишайте в коментарях.