Розповідь про Чернігів для дітей коротко розповість історію міста та його особливості, визначні місця.
Розповідь про Чернігів
Чернігів прославився як місто архітектури та легенд ще з часів Київської Русі. Стародавнє місто знаходиться на березі річки Десни, тому воно буквально потопає в зелені. А якими краєвидами воно може похизуватись. Тут і унікальні релігійні споруди, шедеври архітектурного мистецтва, старовинні споруди та підземні печери. Перша згадка про нього датується 907 роком коли князь Олег здійснив похід на Константинополь. Наступного разу місто згадується в трактаті «Про управління імперією» Костянтина Багрянородного, де Чернігів назвали містом Легенд. І дійсно так.
Варто відзначити, що останнім впливовим правителем був Михайло Всеволодович. Його вбили в 1246 році в ставці хана Батия. З того часу настала найтемніша доба в історії Чернігова. Місто було спустошене на сотні років, хоча життя тут тривало.
Сьогодні Чернігів туристів зустрічає Катерининською церквою. Вона вважається його візитною карточкою. Вона збудована на честь героїзму козаків чернігівського полку в 1906 році при штурмі турецької фортеці. Церква наразі являється перлиною міста і не залишає нікого байдужим. Крім неї тут розташувався Спасо-Преображенський собор, Борисоглібський собор, церква на честь Параскеви П’ятниці, чернечий храм Успіння Божої Матері та Антонієві печери.
Також місто може похвалитись й історичними комплексами та пам’ятками. Найдревніша частина Чернігова називається валом. Колись тут розміщувались резиденція самого князя, вище духовенство та палати бояр. Все це було укріплено ровами та валами, звідси і назва. А сьогодні це найулюбленіше місце для прогулянок місцевих та туристів. Місто Легенд може пишатись залишками пам’ятками до монгольського періоду, старовинною дзвіницею XVIII ст. Також воно славиться й музейними комплексами: будинком Мазепи, історичним музеєм імені Василя Тернівського, музеєм класика Михайла Коцюбинського.
Чернігів дуже зелене місто, де все дихає старовиною. Здається, що тебе переносить на декілька століть назад. На головній площі міста варто відвідати драмтеатр та амфітеатр та сучасний романтичний світломузичний фонтан, фонтанчик жабка. Але список відвідуваних місць на цьому не закінчується, гуляти місто можна не один день. А якщо зголодніли, то можна відвідати затишні ресторанчики, котрі невимушено поєднують в собі стародавність та сучасність. Ось такий і є Чернігів.
Матеріал підготувала Гнатюк Юлія. Авторські права належать сайту dovidka.biz.ua.