Розповідь про дуб допоможе Вам поглибити свої знання в області біології, ботаніки. Також повідомлення про дуб розповість багато корисної інформації про це дерево з сімейства букових.
Розповідь про дуб
Дуб відноситься до роду чагарників і сімейства букових. Це потужне, сильне дерево, висота якого становить до 50 метрів. Зростає він дуже повільно. З кожним роком він додає сантиметри у висоту і тільки потім починає ущільнюватися. Дуб вважається довгожителем і асоціюється з довговічністю і мудрістю. Тривалість його життя до V століть, хоча на планеті є представники дубів, вік яких становить більше 1000 років.
Дуб – це листопадне дерево. Його стовбур становить в середньому 1,5 м в діаметрі. Кора темна, поцяткована тріщинами, зморшкуватими і звивистими. Форма листя залежить від виду дуба. Гілки вигнуті і непрямі. Це обумовлено тим, що дерево дуже чутливе до сонячних променів: його пагони тягнуться при рості до світла і змінюють свій напрямок в залежності від погоди, періоду року і часу доби.
Коренева система розвинена чудово. Коріння дуже велике і глибоко йде під землю. Крона дерева і форма залежить від умов проростання дуба. У лісах стовбури рівні й прямі, окремо зростаючі дерева сильно ущільнюються вшир. Якщо дуб ріс в умовах недостатньої вологості і під дією вітру, то крони будуть деформовані і неправильної форми.
Цвіте дуб пізньою весною. Квіточки зелені і дрібні, серед листя непомітні. Жіночі квіти складаються з маточки, а чоловічі з тичинок. Чоловічі квіти складають суцвіття, що нагадують сережки, а ось жіночі схожі на зернятка зеленого кольору з верхівкою червоного забарвлення. Тільки з жіночих квітів можуть виростати жолуді.
Скільки є видів дубів?
Налічується всього 600 видів дубів. Найпопулярнішими видами цих дерев є:
- дуб болотний
- дуб плакучий
- дуб звичайний
- дуб довгоножковий
- дуб грузинський
- дуб монгольський
- дуб скельний
- дуб каштанолистий
Коли дуб дає жолуді?
Дуб починає плодоносити через 30-40 років у вільних місцях проростання і через 50-60 років, коли насаджений людиною. Непримітні, маленькі квіти запилює вітер. Плоди (жолуді) дозрівають на початку осені. Але більшість дерев залишаються без плодів, так як плодоносить дуб дуже рідко, раз в 6-8 років.
Дуб де росте?
Переважно дерево можна зустріти в регіонах, де панує помірний клімат – в Північній півкулі. Деякі види дубів ростуть у тропіках з невисокою температурою повітря. В основному це високогірні регіони. Рідкісні види дубів зустрічаються на болотах і місцях недостатньої вологості.
Як виростити і посадити дерево?
Дуб починає давати плоди тільки з 30-річного віку з моменту висадки. Його плодами є жолуді. Декоративні види дубів розмножуються щепленням. Оптимальний час посадки дерева – осінь, до перших заморозків і снігу. Але в цей час посаджені жолуді можуть бути з’їдені голодними гризунами. Тому часто плоди зберігають до весни, висаджуючи в теплі дні. Насіння дуба має бути живе, складатися з сім’ядоль жовтого кольору і з червоним або жовтим зародком всередині. Якщо Ви висаджуєте дерево пророслими росточками, то їх садять в землю навесні після сходу снігу. Акуратно, щоб не обламати тендітні паростки. Обов’язково потрібно зривати бур’яни, щоб вони не заважали росту дерева.
Цікаві факти про дуб
У Франції росте дуб, вік якого більше 2000 років. У його дуплі облаштували цілу кімнату.
Найдорожча дубова деревина з мореного дуба, тобто дерева, який пролежав не менш 100 років під водою.
Дуб є священним деревом у багатьох народів. З латині «дуб» означає «красень». Він вважається царем серед дерев. Тому його часто можна побачити на родових гербах або зображеннях. Також міцний і довговічний дуб є символом непорушності договорів і традицій. Тому наші предки саме під дубами укладали перемир’я, здійснювали ритуали і проводили суди.
У Стародавній Греції дуб був присвячений Гераклу і Зевсу. А дубові гаї вважалися місце проживання Деметри, богині родючості.
Під час грози ховатися під дуб не можна. Якщо в нього потрапить блискавка, то він згорить дотла.
Розповідь про дуб для дітей 2 клас
Дуб – величезне дерево, до 40 м заввишки, з товстим стовбуром та широкою кроною. Відомо близько 600 видів дубів. У Європі ж поширено близько 20 видів цих дерев.
Це дерево дуже любить світло, його пагони змінюють напрямок росту кілька разів на сезон – залежно від освітлення. Гілки у старих дубів мають химерні вигини.
Дуб – справжній довгожитель серед дерев, але росте це дерево дуже повільно. Іноді дуби доживають до 2000 років, але найчастіше живуть 500 років. Листя дуба зеленого кольору мають подовжену форму з нерівними обрисами. Розпускаються на початку червня. Цвіте дуб, десь на початку червня. Коренева система дуба дуже добре розвинена. Коріння сягає глибоко в землю. Кора дуба щільна, тверда, у дорослого дерева вкрита зморшками, має темно-бурий колір.
Восени на дубі дозрівають жолуді, які мають зверху цікавий капелюшок. Зазвичай вони подовжені, виростають від 15 до 5см. Влітку жолуді зеленого кольору, восени стають коричневі та обсипаються. Жолуді мають гіркий смак, але звірі та птахи із задоволенням ними ласують.
Деревина дуба дуже міцна, з неї виробляють кораблі, її використовують при будівництві. З неї виготовляють різні подарунки, меблі, будують підлогу, зруби.
Сподіваємося, що повідомлення про дуб допомогло Вам підготуватися до заняття, і Ви дізналися багато корисної інформації про це дерево. А розповідь про дуб Ви можете доповнити через форму коментарів.