Розповідь про гітару. Цікаві факти про гітару

Музика

Цікава інформація про гітару допоможе дызнатися багато корисної інформації про цей струнний музичний інструмент.

Розповідь про гітару

Гітара – струнний музичний інструмент родини лютень, який популярний у всьому світі. Вона володіє своєю історією, особливостями і звуком. Завдяки можливостям і широкому спектру звучання цього інструменту його використовують практично у всіх жанрах сучасної музики.

Історія виникнення гітари

Предки сучасних гітар з’явилися у ІІ тис. до н.е. і їх відгомони притаманні практично всім світовим культурам. Так, одним із стародавніх родичів гітари був кіннор, шумеро-вавилонський інструмент. Він є прототипом єврейської арфи або псалтерія, десятиструнного інструменту, на якому свої псалми виконував цар Давид.

В Індії і в Єгипті були відомі набла, цитра, ситар, вина. На території Київської Русі були поширені гуслі. У Стародавньому Римі та Греції популярністю користувалася кифара, а в Китаї в ІІІ-IV століттях з’явилися такі струнні інструменти як юецинь і жуань. У ХV столітті в Іспанії винайшли струнний інструмент з 5 спареними струнами, названий іспанською гітарою. Вона мала витягнутий корпус і невелику мензуру. А ось прототипом сучасного вигляду гітари стали європейські струнні музичні інструменти VI століття (латинська і мавританські гітари), які вплинули на формування її характеристик і зовнішнього вигляду. У ХVI столітті з’явилася віуелу, що зовні сильно нагадує класичну сучасну гітару. У ХVIII столітті остаточно оформився зовнішній вигляд гітари і на ній стали виконуватися безліч творів великих композиторів.

Види гітар

  • Класична гітара

Є родоначальницею існуючих видів гітар. Найбільшою популярністю користувалася в ХІХ столітті. На ній виконували фламенко і класичну музику (втім, виконують і зараз). У ХХ столітті вона знайшла друге життя завдяки творчості А. Сеговії. У неї м’яке звучання, широкий гриф і нейлонові струни. Іноді ставлять металеві, але гриф може не витримати такого навантаження. Для видачі звуку використовується пальцева техніка гри на інструменті.

  • Некласична акустична гітара

До неї відноситься тип гітар, які мають корпус типу вестерн, джамбо, дредноут. Користуються величезною популярністю серед гітаристів, починаючи з ХХ століття. Відрізняється відносно великим корпусом, вузьким грифом, в який вставили анкерний стрижень для регулювання прогину, і наявністю пікгард (захисної пластинки каплевидної форми). На ній встановлюються тільки металеві струни. Видає насичений, яскравий і потужний звук. Для видачі звуку часто використовується медіатор. Некласичні гітари найчастіше використовуються в блюзі, фолку, кантрі, рок.

  • Електроакустична гітара

акустична гітара, в яку вбудований п’єзозвукознімач (п’єзо-датчик), що підсилює звук гітари при підключенні. Її можна підключати до колонки або комбік. У датчику гітари часто вбудовують тюнер і еквалайзер для настройки музичного інструменту.

  • напівакустична гітара
    Це електрична гітара, що має порожнистий акустичний корпус, що дозволяє гітарі звучати без електропідсилювача. Такий вид гітари дуже люблять джазмени, тому її називають ще джаз-гітарою. На ній грають через підсилювач і з використанням медіатора.
  • дванадцятиструнна гітара

Гітара оснащена 12 струнами, які скомпоновані по 2 струни в 6 пар. Виготовляється виключно з міцного дерева, інакше може не витримати і зламатися гриф. Використовується для гри боєм. Володіє широким, об’ємним і насиченим звуком.

  • електрогітара
    Перша електрогітара була запатентована в 1936 році. Лестер Вільям Полфусс в 50-х роках ХХ століття представив світу першу цільнокорпусну електрогітару. Вона вплинула на сучасну музику і породила нові жанри: рок, метал, рок-н-рол.

Гітара цікаві факти

Кращим майстром з виготовлення гітар є Антоніо Торреса, гітарний «Страдіваріус».

У Музеї музичних інструментів в консерваторії Парижа знаходиться гітара, на якій стоїть дата 1602 рік. Це перший дійшовший до нас інструмент XVII століття.

Найбільша гітара в світі має довжину більше 13 метрів. Її виготовили в Академії наук і технологій Хьюстена, США.

У 1931 році була винайдена електрично посилена гітара. Її автором був Джордж Бічемп.

Найменша гітара була виготовлена ​​з кремнію в 1997 році в Карнельском університеті Нью-Йорка. Її довжин становить 10 мікрометрів.

Оцініть статтю
Додати коментар