Повідомлення про горностая українською розповість де мешкає і чим харчується горностай. Інформація про горностая може бути доповнена цікавими фактами.
Розповідь про горностая
Горностай – це невеликий звір з сімейства куницевих, який відомий не тільки своїм унікальним хутром, а й кількістю легенд пов’язаних з його персоною.
Знатні люди дуже шанували цього верткого звіра за те, що він неймовірно дорожив своєю шкіркою, і вмирав, якщо на його білому хутрі з’являвся бруд. Тому його хутро прикрашало суддівські мантії і шапки, а також служило окрасою царських суконь.
Горностай: опис
Горностай зовні нагадує ласку. Але ласка дрібніше і має не такий довгий хвіст, та й хутро у неї дещо відрізняється.
Витончене і гнучке тіло горностая досягає в довжину 20 – 30 см. Тваринка має довгий хвіст 7-11см.
Самці трохи крупніше самок. Вага тварин – 200 грамів
Влітку шубка у нього коричнева, кремова на черевці, взимку – чисто біла, і лише кінчик хвоста чорний.
Де живе горностай?
Поширений горностай у лісостепових районах Західного Сибіру і Північного Казахстану. Майже по всій території України, крім Криму і приморських районів Запорізької та Донецької областей. Ареал охоплює лісостепову, лісову та лісотундрову зони Європи, пн. частину Азії, Кавказ, гори Серед. Азії, Пн. Монголію, Китай, о-ви — Сахалін, Курильські та Японські. Поширений у Північній Америці.Його навіть штучно завезли в Нову Зеландію, для боротьби з кроликами.
Горностай не любить відкритих просторів. Веде переважно одиночний спосіб життя і ревно позначає межі своєї території спеціальним секретом.
Горностай тварина розумна і не прив’язана до свого дому, якщо виникає нестача їжі, то цей хижак легко покидає насиджені місця, і мігрує в більш сприятливі зони.
Що примітно, горностай сам нори не риє, а запозичує їх у гризунів, на яких полюває, або ж поселяється на руїнах. Самки часто прикрашають нори шкурками убитих тварин.
Що їсть горностай?
Раціон горностая досить різноманітний: великі гризуни, птиці, яйця птахів, риба і навіть ящірки. Самки більш вмілі мисливці, ніж самці.
Розмноження і тривалість життя горностая
Тривалість життя горностая 1-2 роки, а довгожителі можуть досягти віку в 7 років. Статева зрілість у самців настає в 11-14 місяців, а ось самки готові до розмноження з 2 місяця життя. Розмноження у цього виду відбувається раз на рік.
Період вагітності самки починається з так званої – латентної стадії, протягом якої ембріони не ростуть. Тривати ця стадія може до 9 місяців, тоді як весь період вагітності може досягати – 10 місяців.
Зазвичай самка народжує від 3 до 10 дитинчат, але максимальне число потомства може досягти і 20. Новонароджені горностаї – безпорадні. Вони сліпі, беззубі і майже лисі.
За ними доглядає самка. Прозрівають вони приблизно через місяць, а ще через місяць не відрізняються від дорослих
На жаль, розростання людських міст і полювання на горностая призвело до того, що популяція цього виду скорочується. Тому горностай занесений в Червону книгу.