Розповідь про гриб лисичка на українській мові допоможе підготуватися до уроку. Доповідь Ви можете доповнити цікавими фактами про гриби лисички.
Розповідь про гриб лисичку українською
Лисички – одні з найбільш відомих їстівних грибів. Вони відрізняються від інших грибів тим, що ростуть вони дуже повільно.
Цей вельми поширений гриб росте з початку літа до пізньої осені в змішаних, листяних і хвойних лісах, часом (особливо в липні) у величезних кількостях. Особливо часто зустрічається у мохах, в хвойних лісах.
Опис лисички
Лисички – це гриби яєчно-жовтого кольору, висотою до 12 см. Капелюшок і ніжка у лисички складають єдине ціле. Капелюшок гладкий, може бути неправильної форми, з хвилястими краями. Діаметр капелюшків до 10 см.
Відокремити шкірку від м’якоті непросто. Сама м’якоть м’ясиста, білувато-жовта, на смак кислувата, має запах сушених фруктів. Ніжка щільна, буває трохи світліше капелюшка, внизу вужча, ніж вгорі.
М’якоть товста, м’ясиста, ламка, з приємним грибним запахом, практично ніколи не буває червивою.
Застосування лисичок в кулінарії
Лисички можуть зберігатися досить довго, тому їх можна перевозити на великі відстані.
Лисички вживаються в приготованому і консервованому вигляді. Готувати їх можна різними способами – варити, смажити, солити, маринувати. Після варіння зникає кислуватий присмак. Найсмачнішими вони виходять, якщо посмажити їх з цибулею і сметаною.
Також лисички можна заморозити. А ось сушити їх не варто: гриби виходять жорсткими, як гума.
Гриби лисички лікувальні властивості
Лисички – дуже корисні гриби. У них багато вітамінів і мікроелементів. Цей гриб містить 8 незамінних амінокислот, вітаміни А, В1, РР, а також необхідні нашому організму мікроелементи, серед яких мідь і цинк.
Вони допомагають поліпшити зір, лікувати таке захворювання, як «куряча сліпота». Крім того, вони корисні при хворобах печінки, ожирінні.
Лисички містять речовину – хіноманнозу, яка захищає гриб від черв’яків, а наш організм від гельмінтів. З неї роблять лікарські препарати. В Європі витяжкою з лисичок лікують гепатит С, туберкульоз та ожиріння. У народній медицині настій лисичок здавна застосовується при ангіні, фурункулах і наривах.
Крім цього, лисички – один з найбезпечніших грибів, він майже не накопичує радіонукліди.
Лисички – не тільки красиві і смачні, а ще й корисні гриби.