Розповідь про яблуню для дітей допоможе дізнатися багато цікавого про це дерево та підготуватися до уроку. Цікава інформація про яблуню викладена нижче.
Розповідь про яблуню для дітей
Безсумнівно, найпоширенішим фруктовим деревом, що росте в саду, є яблуня. Вона відмінно доповнює ландшафт і забезпечує велику кількість свіжих фруктів за умови належного догляду.
Яблуня домашня – дерево висотою 3-6 м, рідко – до 14 м. Стовбур у старих дерев діаметром до 90 см, покритий корою з тріщинами. Крона широка, розлога. Плоди відрізняються розміром (від горошини до 10 см в діаметрі і більше), формою, забарвленням (від червоного до зеленого кольору). Коренева система потужна, глибока.
Починає плодоносити на 4-12-й рік життя. Живе до 100 років, дикорослі види – до 300 років. Деревина у яблуні щільна, міцна, легко ріжеться і полірується.
Яблука дуже корисні. Вони виводять з нашого організму шкідливі речовини, в тому числі і радіоактивні елементи.
Існує дуже багато сортів яблук. Вони містять вітаміни А і С, вуглеводи і харчові волокна. Яблука вживають свіжими або виготовляють з них різні соки і кондитерські вироби.
Оскільки яблуні вимагають значного періоду спокою, вони ростуть в областях, що мають виразний зимовий період. На півночі вирощування яблук обмежене низькими зимовими температурами і коротким вегетаційним періодом. Грунт, на якому ростуть яблуні, має бути добре осушений, добрива можна використовувати, якщо урожай недостатньо високий.
Сорти яблук, що дозрівають в кінці літа, як правило, погано пристосовані для зберігання. Однак сорти, що дозрівають пізньої осені, можуть зберігатися до одного року, якщо підтримувати температуру лише трохи вище точки замерзання плода.
Наукові дослідження свідчать про те, що яблука – дуже корисні фрукти. Вони зменшують загибель клітин, при впливі шкідливих зовнішніх факторів. Вітамін C зміцнює імунітет організму до інфекційних захворювань. Вітаміни групи B надають істотну підтримку нормальному функціонуванню еритроцитів і нервової системи. Клітковина, яка міститься в яблуках, сприяє зменшенню кількості шкідливого холестерину в крові. Було виявлено, що у любителів яблук знижений ризик виникнення інсульту. Смачні плоди можуть допомогти в зниженні ризику розвитку діабету. Вживання яблук запобігає ожирінню і пов’язаним з ним розладам.
Розповідь про яблуню
Яблуня – це дерево, яке відноситься до роду листопадних дерев сімейства розоцвітих. Її батьківщиною вважається Центральна Азія. Яблуні красиво цвітуть навесні і є найбільш поширеними плодовими деревами. Вони невибагливі та дають хороший урожай при належному догляді.
Яблуня вважається довговічним деревом, яке може рости до ста років. Деякі її види, що ростуть в дикій природі, можуть жити навіть близько трьохсот років.
Яблука – це корисні для здоров’я плоди дерева, які мають кулясту форму і володіють яскравим солодким або кисло-солодким смаком. Існує безліч сортів яблук зі своїм особливим смаком і ароматом.
Яблуко на 80% складається з води, в інші 20% входить клітковина, а також необхідні для здоров’я речовини, такі як вітаміни, мінерали. Ці плоди корисно вживати при авітамінозі, гастриті, анемії, а також при запорах.
Організму необхідні харчові волокна – клітковина, яка міститься в овочах і фруктах. Клітковина сприяє оздоровленню кишечника, а також очищенню від шлаків і токсинів. Ще вона регулює рівень цукру і холестерину в крові. Тому яблука вважаються дуже корисними.
У яблуках також міститься пектин, який регулює обмінні процеси, зменшує ризик хвороб серця, а також онкологічних захворювань. Він також зміцнює імунітет і знижує ризик захворювання на діабет.
Вважається, що яблука здатні очищати кров. Вони також корисні для лімфатичної системи. Вони значно знижують ризик розвитку багатьох захворювань, наприклад, астми, атеросклерозу, а також респіраторних захворювань. Вони є хорошим профілактичним засобом від захворювань жовчного міхура.
Вживати яблука корисно всім людям. У них міститься багато вітаміну А, який сприяє підтриманню хорошого зору, а також допомагає запобігати простудним захворюванням. Вітамін С зміцнює імунітет.
Яблука містять йод, який дуже важливий для щитовидної залози. Він допомагає зберігати в організмі потрібний гормональний фон і попереджає розвиток багатьох захворювань щитовидної залози.
Найкраще їсти яблука в свіжому вигляді. Можна додавати їх в різні фруктові салати, а також в вівсяну кашу. Вони добре освіжають, тонізують і зміцнюють організм. Помічено, що вони добре очищають зуби.