Розповідь про кобру

Зоологія

Повідомлення про кобру для дітей може бути використано при підготовці до уроку. Розповідь про кобру українською мовою може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про кобру

Кобра – це загальна назва різних видів отруйних змій з сімейства гаспида. Велика частина цих рептилій належить до роду Справжні кобри. Їх налічують близько 30 видів.

Вони вкрай теплолюбні і не можуть існувати там, де є сніг. Вони віддають перевагу посушливим місцям: саванам, пустелям, напівпустелям.

Кобри – це дуже рухливі змії, вони можуть повзати по деревах і плавати. Активні вони, в основному, вдень, але в пустелях ведуть нічний спосіб життя. Середня швидкість кобри складає 6 км на годину.

Тривалість життя кобр в природі не встановлена. У тераріумах вони доживають до 14-26 років.

Опис кобри

Довжина кобри залежить від її віку. Найменша кобра – мозамбікська, середня довжина дорослої рептилії становить 0,9-1,05 м, при максимальній довжині до 1,54 м. Найбільша кобра в світі – королівська, що досягає максимального розміру в 5,85 метрів і маси понад 12 кг .

У спокійному стані кобра виглядає як звичайна змія. При небезпеці, вони приймають характерну позу: піднімають високо над землею верхню частину тіла, розширюють шийний і частково тулубовий відділи, створюючи ілюзію об’єму. До речі, саме завдяки каптуру кобри відлякують противника.

Характерною особливістю кобр є наявність більш-менш виражених поперечних темних смуг, сильніше помітних на шиї. А забарвлення кобр залежить від місця їх проживання. Пустельні види пісочно-жовтого кольору, деревні мають зеленувате забарвлення, мешканці зарослих рослинами місць – строкаті.

Голова кобри спереду закруглена, зверху плоска, покрита щитками, які відсутні на вилицях. Не маючи шийної частини, вона плавно переходить в тулуб. Луска на спині у рептилії гладка, а черевна сторона покрита сильно розширеними світлими щитками.

Очі кобри темні, маленькі, вкриті тонкою прозорою плівкою. Плівка очей сходить разом зі шкірою під час линьки.

Верхня щелепа змії озброєна досить великими (6 мм у середньоазіатського виду), гострими, отруйними трубчастими зубами. За цими зубами у отруйних змій розташовуються інші, які заміщають основні при їх пошкодженні. На верхній щелепі кобр в цілому знаходиться 3-5 пар зубів. Вони гострі, тонкі, загнуті назад і не призначені для розривання і розжовування здобичі. Кобри ковтають жертву цілою.

Линяють кобри від 4 до 6 разів на рік і ростуть все життя. Линька триває близько 10 днів. В цей час змії ховаються в укриття, так як їх тіло стає вразливим.

Шлюбний період у кобри практично не відрізняється від інших плазунів: боротьба самців за самку (без укусів), залицяння, спаровування. Через місяць з’являються яйця (20 – 40 штук), ще через 100 днів з них вилуплюються дитинчата. До дорослого стану доживає приблизно 15% отруйних малюків.

Чим харчується кобра?

Кобри – хижаки, вони їдять земноводних, птахів, рептилій (частіше інших змій, рідше ящірок), ссавців (гризунів), риб. Можуть поїдати яйця птахів.

Цікаві факти про кобру:

Джозеф Редьярд Кіплінг у своїй книзі «Ріккі-тіккі-Таві» дуже добре описав взаємодію і характери кобри і мангуста.

Кобра може витримати голодування протягом 3 місяців: стільки часу їй потрібно для охорони яєць до вилуплення з них дитинчат.

Сподіваємося, викладена інформація про кобру допомогла Вам. А доповідь про кобру Ви можете доповнити через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар