Інформація про конюшину допоможе розширити свої знання про цю рослину та дізнатися нові цікаві факти.
Розповідь про конюшину
Конюшина — рід одно- чи багаторічних рослин родини Бобових, що налічує від 245 до 300 видів. Конюшини ростуть в помірному поясі Європи, Азії та Північної Америки.
Характерна риса конюшини – трійчасте листя, суцвіття, зібрані в формі кулі-голівки. Сама куля утворена дрібними квіточками. Ця рослина дворічна або багаторічна.
Стрижнева коренева система рослини прекрасно розвинена і має велику кількість додаткових, бічних корінців. Також в корені є спеціальні бульби з бактеріями, здатними поглинати з повітря азот. З віком рослини бульби збільшуються в розмірах.
Пилок конюшини містить багато цукру, тому це приваблює бджіл до рослини. Цвісти починає в червні аж до самого вересня.
Як розмножується конюшина?
Після цвітіння дозрівають дрібні насіння-кульки в період серпеня-жовтня. Ними і розмножується конюшина. Вони розносяться вітром і тваринами на далекі відстані.
Чим корисна конюшина?
Конюшина вже більше 200 років використовується в сільському господарстві. Всім домашнім тваринам, які харчуються конюшиною, дають її в якості прокормки і заготовляють на зиму. Також в місцях зростання рослини виставляють вулики, так як з нектару конюшини бджоли виготовляють один з найкращих видів меду. Він має тонкий аромат і має прозору легку текстуру.
Конюшину використовують як природне добриво: її коріння накопичують азот, який корисний для грунту і робить його більш родючим. Рослина також ідеально підходить в якості трави для газонів – вона не примхлива і має декоративний характер.
Клевер: цікаві факти
Для господарських потреб конюшину почали вирощувати ще в епоху неоліту в Середземноморському районі.
В державі Палау випускали монети у вигляді чотирилистої конюшини.
Молоде листя конюшини додають в салати та юшки.
Кажуть, що змії не з’являються в тих місцях, де росте конюшина.
Конюшина є національною квіткою Ірландії.
Ще в далекі часи конюшину вважали амулетом молодості, її використовували для загоювання ран. Досі в народній медицині рослину застосовують як засіб від запаморочення і головного болю. У коренях конюшини є речовини, які володіють протигрибковою дією. Екстракти рослини часто можна побачити в складі косметичних засобів.