Розповідь про конвалію на українській мові допоможе підготуватися до уроку. Інформація про конвалію досить цікава та пізнавальна.
Розповідь про конвалії
Конвалія росте здебільшого в лісах, адже ця квітка полюбляє затінок.
Конвалія відноситься до сімейства лілійних квітів, і представляє з себе два широких, смарагдового кольору, листа, і стебло, на якому розташовані маленькі білі суцвіття у вигляді дзвіночків. Ростуть конвалії можна тільки в лісі, там, де є тінь від дерев.
Але період цвітіння у конвалій короткий. Через десять, максимум двадцять, днів квіти опадають, а на їх місці з’являються маленькі яскраві ягоди. Але пробувати їх не можна. Ягоди конвалії отруйні!
У житті конвалія дуже беззахисна і вразлива квітка. Її важко виростити в садах і оранжереях, але принести її додому хоче кожен. Тому навесні конвалії безжально рвуть заради прикраси, приносять додому … але вони не довго зберігають свіжість в вазах.
З давніх-давен люди, милуючись чарівною квіткою, вигадували перекази і казки про її походження. Її називали сльозами Богородиці, краплями поту богині Діани. З відомих казок братів Грімм ми можемо дізнатися, що ці квіти – перлини з розірваного намиста Білосніжки, що вони служать крихітним гномам ліхтариками, що в ці дзвіночки ховається ночами сонячний зайчик … У кожного народу була своя казка про цю квітку. Але всі ці легенди схожі на саму конвалію – невинні, чисті і трохи сумні.
Корисні властивості конвалій
Крім краси конвалія відома ніжним тонким запахом, ефірну олію конвалії використовується для приготування дорогих парфумів.
Медична промисловість на основі цієї рослини робить корисні ліки для стимуляції серцевої діяльності, а також заспокійливі препарати.
Використовують конвалію і в народній медицині. Але, застосовуючи народні рецепти з використанням конвалії, слід пам’ятати, що ця рослина небезпечна, тому не радячись із лікарем такі рецепти використовувати небажано.
Повідомлення про конвалію Ви можете доповнити або скоротити на власний розсуд.