Цікава інформація про козулю розповість що їсть козуля, як живе та як виглядає.
Розповідь про козулю на українській мові
Косуля – одна з найкрасивіших і витончених тварин.
Козуля: зовнішній вигляд
Це невеликий олень з коротким тулубом, що трохи нагадує козу. Влітку козулі золотисто-рудого кольору, а взимку їх забарвлення змінюється на сіре. У косуль тупа мордочка і зовсім короткий хвіст. Під хвостом світла шерсть.
Де живе косуля?
Козулі широко поширені по всій північній півкулі, їх можна зустріти в Північній Америці, Європі, Малій Азії, Росії.
Мешкає косуля у вкрай різноманітних листяних і змішаних лісах. Зустрічається вона в чагарникових і очеретяних заростях по берегах степових річок і озер, піднімається по гірських схилах до субальпійських і альпійських лугів до висоти 3500 м над рівнем моря
Чим живиться козуля?
У раціон косулі входить зелене листя, бруньки, кора, молода хвоя, лишайники – вона всеїдна і невибаглива. Косуля охоче поїдає гриби, але в невеликій кількості. Любить ягоди: чорницю, брусницю, суницю, лохину, обліпиху, а також каштани, жолуді, плоди бука і диких фруктових дерев. Влітку козулі пасуться вранці, ввечері і першу половину ночі. Вдень, особливо в спеку, лежать в густій траві або кущах. У похмуру і дощову погоду нерідко годуються і вдень. Взимку пасуться в будь-який час доби, але під час сильних снігопадів і особливо хуртовин йдуть в лісову гущавину. У пошуках жолудів, а також осикового листя козулі розривають сніг висотою 10-15 см і більше.
У козулі народжується зазвичай 1-2 дитинчати. Народжуються завжди плямистими. На 8 день починають ходити за матір’ю, але харчуються до місяця молоком матері. Молоді козулі нерідко тримаються при матері рік, а часом і довше, утворюючи табунки по 3 – 5 голів, а зрідка і більше.
Взимку козулі страждають через брак паші насамперед через свій низький зріст, а від годівниць їх відганяють сильніші олені. Тому там, де водиться багато оленів, чисельність козуль знижується, і навпаки.
Вороги козулі
Основний ворог козулі – вовк. Особливо великої шкоди вовки завдають популяції козуль взимку, при високому сніговому покриві. Також на косуль, особливо молодих, часто нападає лисиця. Особливо часто жертвами лисиць стають новонароджені козуленята і дорослі виснажені в кінці зими козулі.
Тривалість життя косуль – до 15 років. Самець скидає роги в грудні, а нові очищає від залишків шкіри в квітні – травні.
Козулі: цікаві факти
Козулі погано переносять високий сніговий покрив, і європейські косулі вже ледве пересуваються по снігу вище 25-30 см.
Знаменитий Бембі, герой творів Фелікса Зальтена, в оригіналі був козулею.
Козулі – це єдиний вид оленів, у якого спостерігається латентний період вагітності, він необхідний для того, щоб малюки не могли народитися взимку, коли брак їжі та холод приречуть їх на швидку загибель. Вагітність козулі триває від 5 до 10 місяців.
Козулі добре плавають.
Козулі можуть тікати від хижака зі швидкістю до 60 км /год. Але довго бігти з такою швидкістю вона не може.
Самці можуть мати гарем, – живуть з 2-3 самками.