Повідомлення про лілію розповість Вам багато корисної інформації про цю багаторічну рослину.
Розповідь про лілію
Лілія відноситься до багаторічних цибулинних рослин. Цибулинки складені багаторічними соковитими лусками, в яких зберігаються поживні речовини. У світі налічується 100 дикорослих видів лілій. Вони поширені в горах Індії, Східній Азії, Північній Америці.
Лілія: опис квітки
Лілії досягають висоти від 20 см до 2 м. Листя ланцетні або лінійні, розташовані по черзі. У деяких сортів листя і стебло опушені. Забарвлення варіюється від коричневого до яскраво-зеленого, іноді з пурпуровим відтінком.
Лілія складається з шести вільних пелюсток, але за формою вони нагадують воронку або дзвіночок. Пелюстки лілії мають між собою щілини і їх верхівки більш-менш відігнуті.
Лілії мають не лише гарний вигляд, але й приємний аромат.
Частина лілії, яка знаходиться в землі, представлена цибулиною, одноярусною або двох’ярусною кореневою системи. Цибулина – це укорочений багаторічний пагін. Тут в період вегетації накопичуються поживні речовини. Лілії є досить витривалими рослинами і володіють підвищеною опірністю до різних захворювань.
Лілія: значення квітки
Природа подарувала лілії безліч відтінків, проте саме білій лілії надається особливе значення. Біла лілія символізує непорочність, чистоту і невинність. В католицтві біла лілія вважається квіткою Діви Марії. Згідно з легендою, коли архангел Гавриїл приніс Діві Марії благу звістку, то тримав лілію в руці. В католицьких країнах дівчата, які йдуть перший раз на причастя, одягають вінки з цих ніжних квітів.
Цікаві факти про лілії:
Стародавні перси свою столицю назвали Суза на честь лілії. Сама назва столиці так і перекладається «місто лілій».
Стародавні євреї прикрашали рослиною свої храми.
У Стародавньому Єгипті лілія зустрічається в ієрогліфах. Вона означала свободу, надію і швидкоплинність життя. Білими лініями прикрашали мертві тіла молодих єгиптянок.
Лілія була символом царюваших династій на гербах королів Франції.
У Стародавній Греції лілію пов’язували з Герой, Зевсом і Афродітою.
Релігія також має особливе ставлення до лілії. Її часто зображують в руках святих як символ чистоти.