Розповідь про лисицю українською для дітей може знадобитися на урок природознавства. Вона допоможе дізнатися про дику тварину лисицю, про те де живе і чим харчується лисиця, як вона виглядає і які звички має.
Розповідь про лисицю
Лисиця – хижий ссавець і належить до сімейства Псових. Залежно від виду, розміри цієї тварини бувають до 90 см в довжину, а вага може досягати 10 кг. Всього в природі існує більше 20 видів цих тварин. Найпоширеніша – звичайна руда лисиця.
Лисицю відрізняє витягнуте витончене тіло, подовжена морда, загострені вушка і пухнастий хвіст. Великі і витягнуті вуха допомагають лисицям вловлювати звуки, а довгий хвіст допомагає зберігати рівновагу під час бігу і захищає від холоду.
На особливу увагу заслуговує лисяча шуба – пишна, красива. Шерсть лисиць найчастіше має жовтий, пісочний або рудий колір. Влітку лисиця линяє, а до зими у неї виростає нова шерсть, густа і пишна, необхідна для захисту від холоду. Зимова шерстка у цієї тварини довга, красива. І хвіст у лисиць дуже красивий – довгий, до 60 см, пухнастий, завжди з білим кінчиком. У стародавні часи лисяча шерсть навіть прирівнювалася до грошей. На лисиць полюють лише заради їх цінного хутра.
Слух, зір лисиці
Слух у лисиці відмінний. Вона може за сотню кроків почути шурхіт миші в норі, помах крил і рух зайця. Її великі вуха, як локатори, дуже добре визначають джерело звуку. Також лисиця вміє визначати відстань, звідки долетів до неї звук.
Цей звір має цікавий зір: далекозорі очі пристосовані помічати навіть найменший рух билини, добре бачать в темноті, але лисичка погано розрізняє кольори, тому до нерухомої людини вона може підійти дуже близько.
Де живе лисиця?
Лисиць можна зустріти по всій північній півкулі Землі, навіть в Північній Африці.
Вони риють собі нори з декількома входами-виходами і підземними тунелями. Іноді займають чужі оселі, наприклад, нори барсуків. Тут вони виводять потомство і ховаються від небезпеки.
Що їсть лисиця?
Лисиця – хижак, харчується вона невеликими гризунами – мишами, ховрашками. Прийнято вважати, що улюбленою їжею лисиць є зайці, але це не зовсім так. Через свої короткі лапи їй важко наздогнати зайця. Хоча лисиця здатна розвивати швидкість до 50 км / год, вона не може довго переслідувати здобич.
Крім гризунів і зайців, лисиця любить поласувати птахами, яйцями із хруйнованих гнізд, плодами і ягодами.
До речі, винищуючи гризунів і жуків, лисиця приносить велику користь сільському господарству.
Розмноження лисиць
Шлюбний період у лисиць припадає на січень-лютий. За однією самкою доглядає відразу кілька самців, які б’ються до крові між собою. З переможцем лисиця створює пару. Лисиці – хороші батьки. Вони все роблять удвох – риють нору, ростять потомство, добувають їжу.
Вагітність самки триває 2 місяці, на початку весни в норі народжується 5-7 цуценят (може бути до 16 цуценят). Дитинчата лисиці народжуються сліпими, беззубими і глухими. Через два тижні вони вже починають бачити, чути і гавкати. Мама годує дитинчат молоком. Поступово батьки привчають їх до полювання і харчування м’ясною їжею. У 2 роки вони вже здатні розмножуватися.
Тривалість життя лисиць в природі до 10 років. В умовах зоопарку лисиця може прожити до 20-25 років.
Звички лисиці
Чому у всіх казках лисиця – кмітлива, хитра і підступна, спритна і розумна? Тому що вона в дійсності така і є. Можна тільки дивуватися, як цей звір вміє заплутувати сліди, обманювати дичину, прикидатися і хитрувати. Хоча не варто лисиці приписувати якісь неймовірні здібності.
Розум і хитрість – це всього лише звіриний інстинкт, яким її наділила природа, щоб лисиця змогла вижити.
Я запросила чим корисна лисиця і тут такого нема це должно будь будь мені не сподобалось
писати навчись