Повідомлення про мишей для дітей українською розповість де живе миша, чим харчується, чим небезпечна. Розповідь про мишей може бути доповнена цікавими фактами.
Розповідь про мишу для дітей
Миші – представники загону гризунів. Це найчисленніший загін серед ссавців. Майже чверть всіх видів гризунів – миші та щури.
Всього існує близько 100 родів і більш як 400 видів мишей і не менше 60 видів щурів. Деякі види мишей і щурів відносяться до синантропних тварин, тобто до таких видів тварин, життя яких пов’язане з людиною і її будинком.
Миші зустрічаються у всіх частинах світу, крім Антарктиди. Найбільше їх в Африці, тропічній та субтропічній Азії.
На території України поширені три види мишей: хатня, польова і курганцева.
Чим щури відрізняються від мишей?
Щури і миші є представниками одного сімейства, але належать до різних родів. Вони не схрещуються між собою, і у них різна кількість хромосом. Ось їх відмінності:
- щури набагато більше мишей (довжина тіла миші 10-15 см, вага – 25-30 г, а пацюк може досягати розмірів до 40 см без хвоста;
- щурячий хвіст – довший, потужний і майже голий;
- очі у щурів маленькі, а вуха притиснуті до голови;
- у щурів жорстка шерсть.
Особливості будови мишей. Спосіб життя мишей
Будова тіла мишей прямо пов’язана з їх способом життя. Оскільки вони живуть в норах, то їх кінцівки пристосовані до риття. Головна відмінна риса гризунів – дві пари великих різців на верхній і нижній щелепах. Вони постійно ростуть – до 1 мм на добу і дуже гострі, тому що звірята їх сточують. Великі очі і вуха дозволяють добре орієнтуватися в нічний час – період, коли вони найбільш активні.
Що їдять миші? У їжі вони невибагливі і практично всеїдні, хоча надають перевагу рослинній їжі. Легко переносять несприятливі умови.
Тривалість життя мишей – 2-3 роки.
Представники мишачих живуть великими сім’ями. Разом вони заготовляють їжу, облаштовують житло, виходжують потомство. Миші швидко розмножуються – самочка народжує 5-9 дитинчат кілька разів на рік.
Миші і людина
Ці гризуни є переносниками хвороб. Збиток від діяльності мишей величезний. Особливо шкідливі полівки і хатні миші. Протягом літа одна полівка може з’їсти до 3 кг зерна і 7 кг зелені. Будинкові миші перегризають ізоляцію електричних кабелів, псують меблі і книги.
Але є одна сфера, в якій миші незамінні і корисні, – це наукові лабораторії, де на них ставлять досліди. 80% генів цих гризунів є аналогами генів людини, тому на них і проводять досліди. З їх допомогою було зроблено багато відкриттів у фармакології, фізіології, медицині, генетиці та інших науках.
Цікаві факти про мишей
- Слони не бояться мишей, їх турбують їх швидкі рухи.
- Існує смугаста миша. На її спині чергуються жовті й коричневі смужки на спині.
- Цей звір добре лазить по чагарниках і будує сферичні гнізда.
- Африканська карликова миша – найменший гризун на планеті. Її розміри – 3-8 см в довжину, вага – 3-12 м
- Вважається, що інтелект у щурів вище, ніж у інших гризунів. Навіть ручні миші піддаються дресируванню і виконують нескладні трюки з паличками, кубиками і кільцями.
Сподіваємося, викладена інформація про мишей допомогла Вам. А власне повідомлення про польову мишу Ви можете залишати через форму коментарів.
© dovidka.biz.ua 2017