Розповідь про місяць 4 клас та 5 клас може використати для підготовки до уроку. Повідомлення про Місяць може бути доповнене цікавими фактами про супутник Землі.
Повідомлення про Місяць
Місяць зовні нагадує планету – він круглий і великий. Однак місяць не планета, а всього лише супутник планети Землі. Цілодобово він крутиться навколо Землі ось уже мільйони років.
Ще багато століть тому люди намагалися зрозуміти, що за загадкове небесне тіло можна спостерігати в небі з приходом ночі. Після винаходу телескопа вчені змогли розглянути Місяць в подробицях. А понад півстоліття тому до Місяця зміг підлетіти радянський безпілотний космічний корабель, який відправив на Землю фотографії місячної поверхні, зроблені з близької відстані. У наступні роки на супутник відправлялися місяцеходи, які досліджували грунт і проводили інші наукові дослідження, а потім на Місяць висадилися люди. Дослідження Місяця дозволило дізнатися багато цікавого.
Може скластися враження, що Місяць може світитися, адже вночі кожен бачить, як Місяць сяє серед зоряного неба. Але сам Місяць не випромінює світло. Світіння, яке бачить людина – це віддзеркалення світла сонця: сонце освітлює Місяць як дуже потужний ліхтарик і здається, що він горить посеред нічного неба. Крім того, навіть без телескопа помітно, що Місяць щодня різний: може приймати форму блюдця або серпа. Секрет таких змін у тому, що Земля загороджує собою сонце від Місяця і світло потрапляє не на весь Місяць, а висвітлює тільки його бік.
Місяць не завжди показується в нічний час. Іноді Місяць можна побачити в небі вдень. Це відбувається тому, що Місяць обертається навколо Землі і час його появи не завжди збігається з ніччю. Вдень Місяць на небі виглядає як велика біла пляма.
Поверхня Місяця зовсім не схожа на земну. Там немає не тільки лісів, річок і морів, немає навіть грунту. Весь місяць вистилає товстий шар щільно утрамбованого пилу. Цей пил завжди залишається сухим, адже води на Місяці немає.
На поверхні Місяця немає атмосфери. Якщо людина висадиться на Місяць без скафандра, то помре від відсутності повітря. Температура на Місяці також не підходить для людини, адже вона коливається від -160 ° C до +120 ° C. Ніякий одяг не врятує від таких перепадів від спеки до холоду.
У ясну ніч, коли хмари не закривають небо, на диску місяця можна неозброєним оком побачити темні плями – це гори і кратери, утворені падаючими на Місяць метеоритами. Дивно те, що, незважаючи на обертання навколо своєї осі, Місяць завжди повернений до Землі однією і тією ж стороною. З поверхні Землі ніяк не помітити, що ж відбувається на зворотному боці супутника. Карта зворотного боку Місяця складена тільки завдяки фотографіям з дослідних літальних апаратів.
Як і у Землі, у Місяця є тяжіння. Тяжіння Місяця настільки сильне, що здатне впливати на воду земних морів і океанів. Саме Місяць викликає на Землі припливи і відливи, притягаючи до себе воду.
Незважаючи на доступні людині технології, Місяць, навіть сьогодні, залишається для нас загадкою.
Сподіваємося, викладена інформація про Місяць допомогла Вам. А власну розповідь про Місяць Ви можете залишати через форму коментарів.
плохо
ты вообще зачем полез сюда?ты же отличник.