Розповідь про морську тварину

Зоологія

Розповідь про морську тварину косатку містить багато корисної та цікавої інформації про великого представника сімейства дельфінових.

Розповідь про морську тварину

Косатки є найбільшими представниками свого сімейства. Довжина тіла самця сягає 9 м, а самки до 7м. Вага ссавця коливається в межах 4-7,5 тонн. Забарвлення гігантів чорно-біле, хоча основний колір тіла чорний. А ось білі плями розташувалися за спинним плавцем, на животі і горлі. У кожної особини є свій, унікальний малюнок, який не повторюється.

У косатки маленька голова, з боків якої розташовані очі. Рот оснащений гострими і довгими зубами. Спинний плавник у самця прямий і в довжину може досягати до 2 м. У самки він менше і трохи загнутий. Хвостом є широкий хвостовий плавник. Він розташований горизонтально і допомагає ссавцю вільно пересуватися у воді, надає стійкості і рівноваги. На верхній частині голови розташовані ніздрі, які відкриваються тоді, коли косатка спливає до поверхні води за порцією повітря. В інший час ніздрі щільно закриті. Тварини воліють жити групами до 17 особин в прибережних водах океану.

У них не дуже хороший зір і в каламутній воді вони погано орієнтуються. Тому у косаток прекрасно розвинений слух. Кожна група тварин має свої звуки і сигнали, за допомогою яких вони спілкуються. Косатки можуть відчути сигнал своєї зграї з відстані 15 км. Ссавець може розвивати швидкість до 55 км /год.

Де живуть косатки?

Ареал проживання тварин досить широкий – майже весь Світовий океан. Вони віддають перевагу помірним або холодним водам, рідше зустрічаються в тропіках. Їх можна зустріти в водах від Арктики до Антарктики. Ссавці вибирають місця, де є багато їжі.

Що їдять косатки?

Зграї косаток ведуть полювання на морських котиків, пінгвінів, невеликих китів, дитинчат морських левів. У полюванні виявляють розум і винахідливість. Спійману здобич зграя ділить між усіма членами. Наситившись, тварини влаштовують ігри та забави – вони змагаються в стрибках з води або відпочивають на поверхні води.

Розмноження косаток

Ніхто не знає точно, скільки по часу триває вагітність у самки. Імовірно даний період охоплює 17 – 18 місяців. Малюк народжується вагою в 2,5 кг і мати піднімає його до поверхні води для першого вдиху. Він виглядає безпорадним. Дитинча перші 2 роки харчується молоком матері, поступово звикаючи до «дорослого харчування». Вся зграя косаток оточує новонародженого і допомагає йому пізнавати підводний світ. Малюк намагається у всьому наслідувати матері. Зі своїми дітьми косатки не розлучаються ніколи.

Скільки років живуть касатки?

Середня тривалість життя самок становить 50 років, а самців 35 років. Хоча зафіксовані випадки, коли знайденим особинам було цілих 90 років. У неволі вони живуть набагато менше.

Цікаві факти про косатку:

Люблять спускатися на мілководдя, щоб почухати живіт на піску.

Сьогодні ведеться активна діяльність щодо заборон з утримання тварин в неволі. Так, в штаті Нью-Йорк їх утримання в неволі заборонено законом.

Щоб не померти з голоду морський ссавець з’їдає в день 50 – 200 кг м’яса.

Їх часто називають «морськими вовками» через звичку косаток полювати групами, в точності як зграї вовків.

У північних районах Тихого океану зустрічаються косатки альбіноси (повністю білі) і меланісти (повністю чорні).

Морські ссавці, які мешкають в холодних водах, раз на рік здійснюють міграції до теплих вод Південної Америки для линьки. Справа в тому, що в процесі линьки у косаток зростає тепловіддача і посилюється кровообіг. У воді, де температура досягає + 24 ° C, їм линяти зручніше.

Мозок косатки по вазі є другим за вагою серед всіх ссавців.

Оцініть статтю
Додати коментар