Розповідь про мурахоїда містить багато корисної інформації про цю дивовижну тварину. Коротка інформація про мурахоїда може бути доповнена цікавими фактами.
Повідомлення про мурахоїда
Мурахоїди відносяться до надрядунеповнозубих ссавців. Включають в себе 3 роди: гігантські, чотирипалі і карликові мурахоїди.
Опис мурахоїда
Розміри тварин різні, від малого до великого. Найменший мурахоїд ледве досягає 15 см в довжину, а гігантський важить більше 30 кг і досягає в довжину 1,2 м. Як правило, самці більші за самок. Морда довга з трубчастим носом і вузьким ротом. Очі і вуха досить маленькі. Передні лапки оснащені п’ятьма пальцями з гачкуватими кігтями. На задніх лапах по чотири пальці.
Тіло тварини вкрите шерстю, забарвлення якої може бути сірим, бурим, білим або жовто-коричневим. На задніх лапах часто смугасте забарвлення. Слух і зір розвинені не дуже добре. А ось нюх у мурахоїда просто відмінний. Тварини переважно живуть поодиноко, збираються разом тільки в шлюбний період. Розмножуються вони раз на рік. Після народження одного дитинчати самка тривалий час носить його на своїй спині.
Мурахоїд: де живе?
Тварини мешкають в Південній і Центральній Америці. Найбільша їх кількість в Болівії, Парагваї, Мексиці, Бразилії.
Чим харчується мурахоїд?
Мурахоїд в основному харчується мурахами. Це зрозуміло навіть з його назви. У нього вузька, довга морда і гнучкий довгий язик (майже як довжина тіла). Через слинні залози він виділяє клейку слину для заковтування великої кількості комах. Нижня щелепа у мурахоїда практично не розвинена, тому у нього немає зубів. Їжа перетирається м’язами шлунка, яка добре розвинені.
У пошуках здобичі тварини руйнують термітники і мурашники, а після клейким довгим язиком ловлять комах. Зрідка вони харчуються бджолами та іншими комахами. У неволі мурахоїда годують фруктами.
Мурахоїд цікаві факти
За день тварина поїдає до 30 000 комах.
Довжина яхика великого мурахоїда – 60 см.
Зуби тварини розміщені в шлунку і являють собою тверде ороговіле вистилання.
Мурахоїдів називають «живими пилососами» за те, що вони своїм довгим язиком засмоктують всіх комах, які трапляються їм на шляху. Тварини можуть перевертати ним камені і корчі.
Вони ведуть нічний спосіб життя. Сплять тварини до 15 годин в день.
У шлунок мурахоїда комахи потрапляють живими, але вибратися звідти вони не можуть.
Вони є ссавцями, що володіють найнижчою температурою тіла, всього 33.
Сподіваємося, що розповідь про мурахоїда допомогла Вам підготуватися до заняття. А реферат про мурахоїда Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.