Розповідь про огірок

Ботаніка

“Огірок” доповідь коротко можна розповісти на уроці, доповнивши цікавими фактами.

Розповідь про огірок для дітей

Огірок – це одна з найдавніших культурних рослин, яку людина почала їсти. У городній культурі він з’явився понад 6 000 років тому. Батьківщиною цього овоча прийнято вважати субтропічні і тропічні райони північно-західній Індії. У Гімалаях він до сих пір росте в дикій природі.

Найсприятливіші умови для вирощування огірка виявилися на території Індії, на північ від священної річки Ганг. Тут, до передгір’їв Гімалаїв і трохи на схід до річки Брамапутри огірки росли в природних умовах. До Європи рослина проникла завдяки греками, які завоювали і проникли в південно-східну Азію. Доказом тому є зображення огірка в давньогрецьких храмах. Самі ж греки називали його «аорос», що в перекладі означає «незрілий». Справа в тому, що вони вживали огірок в недостиглому вигляді, звідси і назва. Поступово слово «аорос» переросло в нове – «аугурос», врешті-решт, трансформувалося на Русі в «огірок».

У Франції овоч стали вирощувати в VIII столітті, пізніше він поширився в Іспанії та в Німеччині. Культурна рослина огірок згадується в російських хроніках XVI століття з записок німецького посла Герберштейна. Хоча історики схиляються до того, що овоч був відомий ще до IX століття. Цар Петро I видав указ, який говорить про створення спеціального господарства, що спеціалізується на вирощуванні огірків. До речі, саме огірок почали першим вирощувати в захищеному грунті.

Огірки мають невелику поживну цінність. У них міститься невелика кількість білків і вуглеводів. Вони на 97-98% складаються з води, на 0,3-0,6% з клітковини, на 0,1% з жиру, на 0,4% з золи. Крім того, в огірках є амінокислоти, пектин, аскорбінова кислота, каротин і вітаміни групи В, багато солей калія.

Цікаві факти про огірки

Огірок має спільних предків з динями.

Огірок як овоч і їжа згадуються ще в Біблії.

В Об’єднаних Арабських Еміратах селекціонерами були виведені огірки, які мають квадратні плоди.

Стародавні єгиптяни дуже цінували цю культуру. Про це свідчить той факт, що їх клали в могили фараонів нарівні з іншими цінними дарами.

Стародавні греки наносили зображення огірків на фрески найстаріших святилищ.

Цілителі Діоскорид і Феофраст рекомендували їх в якості лікувальної їжі, а Авіценна вказав, що огірки корисні для профілактики недуг печінки і шлунка, ними можна знімати жар і втамувати спрагу.

Оцініть статтю
Додати коментар