Розповідь про окуня

Зоологія

Повідомлення про окуня для дітей донесе чим живиться окунь, та як живуть ці риби. Розповідь про окуня для дітей може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про окуня

Окуневі — риби, що мешкають в прісних та солонуватоводних водоймах північної півкулі. їх існує більш ніж 160 видів, які розподілені між дев’ятьма родами та двома підродинами.

Опис окуня

Тіло окуня має довгасту форму. На спині у риби 2 плавника, верхній спинний плавник закінчується гострими шипами. Другий плавник на спині м’який. Забарвлення окуня неоднорідне: черевце має білий колір, а спина забарвлена ​​в типовий темно-зелений колір. Плавці, розташовані на черевці, колючі і мають яскраво-червоне забарвлення. А ось на спині плавники блакитного кольору, з характерною цяткою на кінці. Тіло вкрите щільною, але дрібною лускою.

Окуні – риби середніх розмірів. Середня вага окуня коливається від 400 г до 3 кг, а вага морських гігантів досягає 14 кг. Довжина риби може перевищувати метр, але середні розміри окуня зазвичай не більше 30-45 см. У природних умовах на цих риб полюють більші хижі риби, видри, чапля і людина.

Тривалість життя окуня – 14-17 років.

Де живуть окуні?

Живуть вони зазвичай в прісноводних річках з тихою течією або озерах. Найчастіше окуні живуть близько порослих кущів або водоростей. А також вони люблять різні забудови (мости, палі). Окуні рідко випливають на мілководдя. Їх не зустрінеш в річках з піщаним дном. У звичайному житті окуні не плавають поодинці, навпаки, їх можна зустріти тільки невеликими зграйками.

Окунь поширений по всьому світу. За останніми даними, він живе в річках і водоймах в 51 країні світу.

Чим харчується окунь?

Ці хижі риби дуже нерозбірливі в їжі. Їжею окуня є все, що рухається по дну або в воді: мальки, дрібні ракоподібні, молюски, личинки комах і ікра, відкладена іншою рибою. Народжені з ікри маленькі окуні осідають на дно, де поїдають дрібних рачків і комах. До середини літа мальки переміщаються ближче до берега, де їх їжею стає дрібна плотва і верхівка.

Розмноження окуня

Розмножуватися окуні починають у віці 2-3 років. При підвищенні температури до 7-20 градусів, риби збираються великими зграями і пливуть до місця нересту. Зазвичай розмноження відбувається в кінці березня. Нерест проходить в місцях зі слабкою течією води або на мілководдях. В середньому самка окуня відкладає до 800 тисяч ікринок. Найцікавіше, що під час процесу розмноження число самців 2-4 рази більше, ніж самок.

М’ясо окуня дуже смачне і корисне. У ньому містяться різні вітаміни, корисні жири і білки. Єдиною проблемою при приготуванні є гострі плавники і щільна луска.

Сподіваємося, викладена інформація про окуня допомогла Вам. А свою розповідь про окуня Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. анонімка

    мені ваша розповідь дуже допомогла!!! велике спасибі.

    Відповіcти
    1. J. G. (Джей Джи) автор

      Дякуємо, за зворотній зв’язок! Раді, що змогли допомогти!

      Відповіcти
  2. асасин здеде

    дякую за росповідь про окуня

    Відповіcти