Повідомлення про павуків розповість Вам багато корисної інформації про цих членистоногих тварин.
Розповідь про павуків
Павуки є членистоногими тваринами. Відомо близько 41000 видів павуків, які живуть по всій Землі за винятком Антарктиди, океанів та морів.
Павуки мають велике практичне значення для людини. Людину цікавлять отрути, які можуть бути використані у медицині та мікробіології. Важливою технічною сировиною є павутиння, яке використовується у техніці та медицині. Павуків використовують як засіб біологічної боротьби зі шкідниками. Деякі види павуків є індикаторами стану екосистеми.
Всі види павуків мають по 4 пари ніг. Їх тіло розділене на 2 частини – черевце і головогруди. У павукоподібних немає вусиків. На головогрудях розташувалися 4 пари ходильних кінцівок і 2 пари видозмінених кінцівок – ротові органи у вигляді хеліцер і ногощупалець. Вони необхідні для захоплення і подрібнення їжі. Так, павук гачкоподібними хеліцерами хапає свою здобич. У їх основи є особливий канал, по якому в тіло жертви з отруйних залоз надходить травний сік. Ногощупальці покриті чутливими волосками, які виконують роль органів дотику.
В кінці черевця є 3 пари павутинних бородавок, що відповідають за вироблення павутини. Вони являють собою видозмінені черевні кінцівки. З павутинних бородавок виділяється рідина, яка миттєво твердне на повітрі і перетворюється в досить міцну нитку. Павутина відрізняється ступенями клейкості, товщини і міцності.
Органи зору розвинені відносно слабо. Це компенсується прекрасно розвиненими органами дотику, які допомагають павукам орієнтуватися в навколишньому середовищі.В
Чим харчуються павуки?
Павуки є хижими тваринами. Своїх жертв ловлять за допомогою павутини і отруйних залоз. Упіймавши здобич (наприклад, комаху) за допомогою павутини, павук вбиває її отрутою і впорскує у неї травні соки. Після деякого часу (зазвичай кількох годин) павук висмоктує перетравлений поживний розчин, що утворився.
Залишки неперетравленої їжі виходять через анальний отвір. Павуки живляться комахами, дощовими черв’яками, жабами, мишами, птахами, равликами, мурахами, ящірками, пуголовками, невеликими рибками.
Розмноження павуків
Павуки роздільностатеві тварини. Павуки відкладають яйця, але зустрічаються живородні види. Розвиток відбувається без перетворення. З яєць виходять малюки, дуже схожі на дорослих. Багато видів піклуються про своє потомство – самки охороняють кокон з яйцями.
Павуки: тривалість життя
Тривалість життя у павуків різна, залежно від виду. Вони можуть жити від 1 року до 25 років.
Цікаві факти про павуків:
- У кожного представника павуків по 48 колін.
- Павуки практично не вмирають з природних причин. Вік довгожителів може досягати більше 30 років.
- Зуби павуків називаються хеліцерами.
- Павутина цих членистоногих дуже міцна. Якщо вона товщиною в олівець, то зможе зупинити навіть Боїнг, що йде на повному ходу. Сьогодні павутину використовують під час розробки міцних і надлегких бронежилетів.
- У павука такий міцний панцир, що може витримати ядерний вибух.