Розповідь про первоцвіти

підсніжник Твори з укр мови

Розповідь про первоцвіти допоможе підготуватися до уроку. Перші весняні первоцвіти дарують радість всім.

Розповідь про первоцвіти

Щороку світ з нетерпінням чекає весни. Усьому й усім хочеться нарешті тепла і яскравого сонечка. Першими вісниками всіма очікуваної пори є квіти, які, за свої першість, отриали назву первоцвіти. Вони своїми яскравими барвами сповіщають про прихід весни, тепла і сонця. Вони радують око і душу.
Існує декілька різновидів первоцвітів.

До них відносять: підсніжники, проліски, крокуси (шафрани), ряст, рябець шаховий, первоцвіти, нарцис вузьколистий та інші. Зазвичай їх можна знайти на сонячних лісових галявинах та в горах, в Україні це Карпати. Щороку килими першоцвітів приманюють до себе усіх,хто так чекав весни. Люди люблять робити фото напам’ять, а ще створювати з першоцвітів ніжні букетики. Останнє є не дуже добре для самих квітів, адже більшість первоцвітів занесена до Червоної книги і тому зривати їх не можна.

Першим з первоцвітів є підсніжник. В народі його називають молочною квіткою або сніговим дзвіночком. Підсніжник є багаторічною цибулинною рослиною, яка росте у листяних лісах та чагарниках у Карпатах та західних лісових та лісостепових районах. Є дуже цінною декоративною рослиною з отруйною цибулиною. Через свою красу піддається масовому винищенню – щовесни його зрізають для продажу. На сьогодні місць де росте підсніжник залишилось дуже мало, тому ця квітка занесена до Червоної книги України.

Часто на лісових галявинах поруч з підсніжником можна зустріти зовні схожого на нього побратима – білоцвіт весняний. В народі цю квітку називають скороспілка весняна, лісовий нарцис, жовтка. Ця квітка розцвітає однією з перших на початку весни. Головною її відмінністю від підсніжника є наявність у неї жовтих вкраплень на пелюстках. Вчені-флористи стверджують, що головне призначення цих плям – показувати запилювачам шлях до нектару. Білоцвіт можна зустріти на вологих луках, в лісах серед чагарників Карпат.

Ще однією квіткою-первоцвітом є Шафран Гейфеля або Крокус. Він квітує з березня і аж до середини квітня на гірських луках і галявинах, на степових і кам’янистих схилах. У народі ці квіти називають брандушками, маслянками або серенками. Територія розповсюдження – Карпати та Поділля. Назва квітки – крокус – пов’язана з грецькою міфологією. Легенда розповідає про те, що житель Олімпу бог Гермес під час змагання зі своїм другом Кроком, випадково вбив його. Оплакуючи його, Гермес перетворив краплі крові свого друга в прекрасні квіти, які й дістали його ім’я – крокуси – такі ж красиві, яким був його друг.

Також до первоцвітів відносять рябець шаховий або дикий тюльпан – за формою ці квіти схожі на тюльпани-дзвоники. Квітують вони у другій половині квітня.

Розповідь про первоцвіти

Ще однією квіткою-первоцвітом є сон-трава. Вона має лікувальні властивості, а відвар на її основі може присипляти людину.
Усі первоцвіти дуже гарні і потребують бережливого ставлення, тому не потрібно їх зривати або купувати. Краще поїхати в гори чи в ліс і помилуватись їхньою справжньою красою.

Автор: cup_of_flowers

Оцініть статтю
Додати коментар