Розповідь про пугача

Зоологія

Повідомлення про пугача на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про пугача може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про пугача

Пугач – птах загону совоподібних. Існує 16 видів пугачів. Характерною ознакою цього птаха є наявність пучка пір’я над кожним вухом. Голова у цього птаха велика, дзьоб сильний, забезпечений коротким гачком, ноги міцні, високі. Пальці товсті з кривими кігтями, крила тупі, хвіст короткий, усічений, оперення дуже густе і пухке.

Пугач – найбільший представник совоподібних. Його довжина 62-72 см при розмаху крил 150-180 см. Вага пугача – 4 кг.

Де живе пугач? Гніздиться цей птах в Європі, Північній Азії — на півночі до меж лісу, на сході до Якутії, Сахаліну, Японії, на півдні до Північної Африки, Аравії, Південного Китаю.

Пугач – типовий представник совоподібних; оперення його на верхній стороні тіла жовте з чорним; махові і хвостові пір’їни покриті буро-жовтими плямами, нижня частина тіла – іржаво-жовта з темними смужками.

Взимку раціон пугача складається з різних птахів – глухарів, тетеруків, рябчиків, куріпок, а також на 40% з зайців. Поїдає він і мишей (34% від загальної кількості знищених тварин).

Влітку ж пугач харчується в основному їжею, що складається з мишоподібних гризунів. В цей час в його раціоні 84% займають гризуни і лише 7,2% – зайці. При вигодовуванні пташенят пугач-батько щоночі приносить в гніздо від 8 до 11 водяних щурів. Виходить, що влітку пугач дуже корисний.

Щоденний раціон пугача взимку складає 300-400 г їжі, навесні – 200-300 г. Час полювання настає після заходу сонця. Нічне полювання можливе завдяки чудовому зору. Спочатку пугач виглядає здобич у польоті. Потім, різко пікіруючи, хапає її кігтями. Політ пугача безшумний, тому його поява завжди несподівана.

Сезон розмноження починається в березні. Гніздо птах облаштовує в ущелинах скель, в поглибленнях в землі, в старих будівлях і на деревах; охоче займає старі гнізда. Самка з особливою відповідальністю висиджує 2-3 яйця, в той час як пугач-батько піклується про неї.

Цікаві факти про пугача

Голос у пугача потужний, звуки він видає гучні і оглушливі. Тихої безвітряної вночі голос пугача можна чути на відстані до 4 км. Часто на голос або регіт пугача відповідають виттям навіть вовки.

У неволі пугач може прожити до 40 років. Хоча на природі цей термін значно менше.

Розмах крил птаха сягає до 1.5-2 метрів.

Філін занесений до Червоної Книги, цих птахів на землі стає все менше, вони під загрозою зникнення.

Сподіваємося, ви дізналися все про пугача. А цю розповідь про пугача Ви можете доповнити через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар