Розповідь про пуму містить інформацію де живуть пуми і як, чим харчуються пуми. Повідомлення про пуму можна доповнити цікавими фактами.
Пума тварина
Пума – великий і сильний хижак сімейства котячих. Пуми живуть в Північній і Південній Америці.
Пуми можуть мешкати майже в будь-яких умовах навколишнього середовища і клімату. У Канаді і США вони живуть на схилах Скелястих гір, де панує сухий континентальний клімат, а у Флориді населяють вологі тропічні ліси.
Для нормального самопочуття їм достатньо наявності постійного водопою і рослинності, в якій можна сховатися. Влітку хижаки люблять підніматися для полювання в гори, а взимку спускаються в долини.
Опис пуми
Довжина тіла тварини становить 100-180 см, при довжині хвоста 60-75 см, висота в холці 61-76 см при вазі до 105 кг (самці). Самки менше самців на 20-30%
Хутро у пум густе, але коротке і грубе. Забарвлення пуми сірувато-коричневе або коричнево-жовте; нижня сторона тіла світліше верхньої. В цілому, забарвлення пум нагадує забарвлення їхньої основної здобичі, оленів. На грудях, горлі і череві пум є білясті підпалини; на морді – чорні відмітини, вуха темні, хвіст з чорним кінчиком.
Тіло у пуми гнучке і подовжене, лапи невисокі, голова порівняно невелика. Задні лапи помітно масивніше передніх. Хвіст довгий, м’язистий, рівномірно опушений.
Вібриси служать чуйним органом дотику. Довгий хвіст допомагає зберігати рівновагу під час стрибків. Передні лапи пуми коротше задніх. Задні лапи довгі і сильно розвинені. П’ятипалі передні і чотирипалі задні лапи озброєні кігтями.
Чим харчується пума?
У пошуках здобичі пуми можуть проходити десятки кілометрів. Найчастіше полюють на оленів. На свійську худобу та птицю пума нападає тільки у випадку нестачі харчів.
Пуми полюють навіть на дикобразів, незважаючи на їх гострі колючки. Пума підкрадається до жертви беззвучно, і наздоганяє здобич різким ривком, розвиваючи швидкість до 80 км / год, ламаючи їй шию і розгризаючи іклами сонну артерію.
Якщо пощастить зловити велику здобич, то залишки туші пума ховає і доїдає пізніше. Щодня тварина з’їдає близько 2-2,5 кг м’яса, тому одного оленя їй вистачає на 10-14 прийомів їжі.
Пума: розмноження
Шлюбний період починається в кінці зими або на початку весни. У цей час самки невтомно ходять по околицях у пошуках кавалерів, видаючи закличні крики і муркотіння. Самці слідують за ними, орієнтуючись перш за все по запаху залишеної ними сечі. Між кількома самцями, які прийшли до однієї самки, спалахують запеклі бійки.
Переможець проводить з подругою 3-4 дні, після чого повертається в свої угіддя. Весь період вагітності, що триває від 82 до 96 днів, самка активно полює, запасаючись силами для вирощування майбутнього потомства.
На світ з’являються зазвичай 3-4 сліпих кошенят. Перші 2 місяці вони харчуються тільки молоком.
Шерсть у малюків плямиста. Плями зникають тільки в 6 місяців, і забарвлення поступово стає однотипним. У шість тижнів від народження кошенята вперше куштують принесене матір’ю м’ясо. На третьому місяці вони вже виходять з нею на перше полювання. Зміцнівши і ставши самостійними, юні хижаки розходяться в різні боки в пошуках своїх власних ділянок. Статевозрілими вони стають в 2,5-3 роки.
Пума: цікаві факти
Тривалість життя пуми – 12 років. У неволі при хорошому догляді вони доживають до 20-22 років.
Пума може без особливих зусиль застрибнути на гілку, розташовану на висоті 5 м над землею.
Корінні народи Америки приписують пумі найкращі людські риси.
В Америці пума є героєм численних легенд.
Пума може легко впоратися з величезним канадським лосем
Мисливська ділянка самки пуми займає від 26 до 350 км² і зазвичай знаходиться на периферії території самця. Ділянки самців займають від 140 до 760 км² і ніколи не перетинаються.
У рік одна пума споживає 860-1300 кг м’яса, тобто близько 48 копитних звірів.