Інформація про Румунію на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Загальні відомості про Румунію можна доповнити цікавими фактами.
Розповідь про Румунію
Румунія-держава на південному сході Європи. На півночі межує з Україною, на сході – з Молдовою, на півдні – з Болгарією, на південному заході – з Сербією, на заході – з Угорщиною. На південному сході омивається Чорним морем.
- Столиця Румунії – Бухарест.
- Площа Румунії – 237 500 км2.
- Населення Румунії – 22364 тис. чол.
Адміністративний поділ Румунії
Країна розділена на 39 повітів. Столиця країни виділена в самостійну адміністративно-територіальну одиницю.
Форма правління Румунії. Республіка.
Глава держави Румунія. Президент, термін повноважень – 4 роки.
Вищий законодавчий орган Румунії. Парламент, що складається з Зборів депутатів і Сенату, що обираються терміном на 4 роки.
Вищий виконавчий орган Румунії. Уряд.
Великі міста Румунії: Бухарест, Констанца, Ясси, Тімішоара, Клуж-Напока, Плоєшті.
Державна мова Румунії – Румунська.
Релігія Румунії. 70% – православні, 6% – католики, 6% – протестанти.
Етнічний склад Румунії. 89% – румуни, 9% – угорці, 0,4% – німці, а також українці, євреї, росіяни, серби, цигани, хорвати, турки, болгари, татари, словаки.
Валюта Румунії. Лей = 100 банам.
Клімат Румунії
У Румунії клімат помірний, континентальний. У Трансільванському басейні, Карпатах і західних долинах тепле літо і холодні зими. У Валахії, Молдавії і Добру-же літо більш тепле, а зима не така сувора. Середні температури січня на рівнинах коливаються від 0 ° С до – 5 ° С, липня – від + 20 ° С до + 23 ° С, в горах – нижче. Опадів випадає 300-700 мм в рік (в горах – 1500 мм).
Флора та фауна Румунії
У молдавських і волоських степах рослинність рідкісна, тільки на схилах пагорбів ростуть фруктові дерева. Біля підніжжя гір ростуть листяні ліси, в яких переважають дуб, береза, бук. Вище знаходяться хвойні ліси, в основному соснові і ялинові.
На території країни зустрічаються дикий кабан, вовк, рись, лисиця, ведмідь, сарна, гірський козел, олень. У долинах живуть білка, заєць, борсук, тхір, водиться велика кількість птахів.
Річки та озера Румунії. Найбільша річка – Дунай, її притоки – Прут, Олт, Сірет, а також Муреш – приплив Тиси. Найбільше озеро – Разелм.
Пам’ятки Румунії
У Бухаресті- Художній музей Румунії, Національний історичний музей, Палац правосуддя (1864), палац Стирбей, Президентський палац, Королівський палац (1935), монастирі Антим, Патріарша церква. В Клуж-Напока – церква Св. Михайла XIV-XIX ст., Реформатська церква, Етнографічний музей.
У гірських районах збереглися середньовічні замки і укріпленні.
Широко відомі кліматичні і бальнеогрязьові курорти Румунії – Мангалія, Констанца, Ефорія і ін. На Чорному морі, а також Синя, Пояна Бранга і ін. в Трансільванії.
Традиційні покупки туристів – сливова настоянка, вишиті блузи, унікальні румунські препарати, що уповільнюють процеси старіння, і косметика.
Сподіваємося, ви дізналися все про Румінію. А цю розповідь про Румунію Ви можете доповнити через форму коментарів.
© dovidka.biz.ua 2018