Розповідь про Румунію

румунія цікаві факти Географія

Інформація про Румунію на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Загальні відомості про Румунію можна доповнити цікавими фактами.

Розповідь про Румунію

Румунія-держава на південному сході Європи. На півночі межує з Україною, на сході – з Молдовою, на півдні – з Болгарією, на південному заході – з Сербією, на заході – з Угорщиною. На південному сході омивається Чорним морем.

  • Столиця Румунії – Бухарест.
  • Площа Румунії – 237 500 км2.
  • Населення Румунії – 22364 тис. чол.

Адміністративний поділ Румунії

Країна розділена на 39 повітів. Столиця країни виділена в самостійну адміністративно-територіальну одиницю.

Форма правління Румунії. Республіка.

Глава держави Румунія. Президент, термін повноважень – 4 роки.

Вищий законодавчий орган Румунії. Парламент, що складається з Зборів депутатів і Сенату, що обираються терміном на 4 роки.

Вищий виконавчий орган Румунії. Уряд.

Великі міста Румунії: Бухарест, Констанца, Ясси, Тімішоара, Клуж-Напока, Плоєшті.

Державна мова Румунії – Румунська.

Релігія Румунії. 70% – православні, 6% – католики, 6% – протестанти.

Етнічний склад Румунії. 89% – румуни, 9% – угорці, 0,4% – німці, а також українці, євреї, росіяни, серби, цигани, хорвати, турки, болгари, татари, словаки.

Валюта Румунії. Лей = 100 банам.

Клімат Румунії

У Румунії клімат помірний, континентальний. У Трансільванському басейні, Карпатах і західних долинах тепле літо і холодні зими. У Валахії, Молдавії і Добру-же літо більш тепле, а зима не така сувора. Середні температури січня на рівнинах коливаються від 0 ° С до – 5 ° С, липня – від + 20 ° С до + 23 ° С, в горах – нижче. Опадів випадає 300-700 мм в рік (в горах – 1500 мм).

Флора та фауна Румунії

У молдавських і волоських степах рослинність рідкісна, тільки на схилах пагорбів ростуть фруктові дерева. Біля підніжжя гір ростуть листяні ліси, в яких переважають дуб, береза, бук. Вище знаходяться хвойні ліси, в основному соснові і ялинові.

На території країни зустрічаються дикий кабан, вовк, рись, лисиця, ведмідь, сарна, гірський козел, олень. У долинах живуть білка, заєць, борсук, тхір, водиться велика кількість птахів.

Річки та озера Румунії. Найбільша річка – Дунай, її притоки – Прут, Олт, Сірет, а також Муреш – приплив Тиси. Найбільше озеро – Разелм.

Пам’ятки Румунії

У Бухаресті- Художній музей Румунії, Національний історичний музей, Палац правосуддя (1864), палац Стирбей, Президентський палац, Королівський палац (1935), монастирі Антим, Патріарша церква. В Клуж-Напока – церква Св. Михайла XIV-XIX ст., Реформатська церква, Етнографічний музей.

У гірських районах збереглися середньовічні замки і укріпленні.

Широко відомі кліматичні і бальнеогрязьові курорти Румунії – Мангалія, Констанца, Ефорія і ін. На Чорному морі, а також Синя, Пояна Бранга і ін. в Трансільванії.

Традиційні покупки туристів – сливова настоянка, вишиті блузи, унікальні румунські препарати, що уповільнюють процеси старіння, і косметика.

Сподіваємося, ви дізналися все про Румінію. А цю розповідь про Румунію Ви можете доповнити через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2018

Оцініть статтю
Додати коментар