Розповідь про шипшину для дітей на українській мові допоможе підготуватися до уроку.
Цікава розповідь про шипшину
Шипшина – багаторічний чагарник, сімейства трояндових. У народі її називають “дикою трояндою”. Зростає цей кущ в помірному і теплому кліматі Північної півкулі. Зустрічається на узліссях лісу, в заростях чагарників, на лісових галявинах, на берегах річок, струмків, вологих і степових луках, на схилах і кам’янистих розсипах.
Шипшина – це колючий чагарник висотою від 1 до 2 м. Листя складаються з 5-7 яйцевидних, гострокутних листочків. Квітки великі і запашні від 1 до 12 см в діаметрі, що складаються з 5 пелюсток рожевого, червоного, білого або жовтого кольору. Плоди – м’ясисті ягоди жовтого, червоного або чорно-бурого забарвлення, що мають цілющі властивості.
У цього чагарнику багато різновидів: понад шістдесят росте в Україні. Окремі сорти цієї рослини культивуються як декоративні, медоноси, застосовуються для отримання лікарської і харчової сировини. У хід йдуть пелюстки квітків, плоди, насіння, листя, коріння.
Шипшина служить сировиною для приготування вітамінних напоїв, настоїв, відварів, екстрактів, сиропів.
Як використовують шипшину?
Люди називають плоди шипшини «плодами життя» за те, що в них багато вітамінів та інших корисних речовин.
З давніх часів відомо про лікувальні властивості шипшини. Квітки, ягоди і коріння шипшини вважалися мало не основними ліками і їх з вигодою обмінювали на дорогоцінні тканини і хутра. Цар Іван Грозний посилав цілі загони для збору шипшини. Запаси плодів зберігали для військових походів і поїли настоєм поранених воїнів.
З давніх-давен шипшина використовувався і як прикраса. Жінки і дівчата ще в первісні часи носили з цих плодів намиста. У багатьох країнах гірляндами з квіток шипшини прикрашали наречених, поетів, героїв, королів.
Цікаві факти про шипшину
За квітами шипшини можна визначати час: вони розкриваються о 4-5 годині ранку і закриваються о 7-8 годині вечора
У слов’янських народів шипшина був символом молодості, любові і краси.
Масло шипшини в даний час використовується для приготування вищих сортів духів, мила, помади, воно входить до складу 46% чоловічої і 98% жіночої парфумерії.