Розповідь про солов’я допоможе дізнатися багато цікавої інформації. Відомосты про солов’я можна доповнити цікавими фактами.
Розповідь про солов’я
Спів цього птаха настільки люблять люди, що вираз «Співає, як соловей» став крилатим. Саме так люди кажуть про талановитого співака або співачку.
Соловей – це маленький птах з довгими ногами і великими очим. Цей вокаліст має зовсім простий вигляд. Пір’я у солов’я з бурим відтінком, а хвіст – рудуватий. Живуть солов’ї, в основному, в Європі і в західній частині Азії.
Соловей – птах перелітний. Холодну пору року він перечікує далеко від рідних країв, в Африці. Але як тільки настає весна, поспішає соловей назад додому. Причому летять солов’їні зграї тільки вночі. Прилетівши в рідні місця, вони розселяються неподалік від лісових річок і озер, в густих заростях верболозу або в кущах черемхи і шипшини.
Як тільки з’являється листя, солов’ї готові співати. Починаються солов’їні концерти ввечері, на заході і тривають всю ніч, часом навіть і в ранковий час. Солов’ї постійно доповнюють свої музичні твори, вставляючи в них нові трелі. Разом з тим солов’ї вміють вчитися один у одного. Досить комусь із них вигадати нову мелодію, незабаром сусіди вже повторюють цей мотив.
Для чого співають солов’ї? Так вони намагаються прекрасними мелодіями залучити на свою територію подружку. Птахи, що співають голосніше і привабливіше інших, швидше знаходять пару.
Під час співу соловей весь знаходиться в русі. Він то притискається до гілки, на якій сидить, то витягується на весь зріст, то кланяється, як справжній артист під час концерту.
Коли солов’ї створюють пару, в їх житті настає час клопоту і турбот. Вони починають будувати гніздо для майбутніх пташенят. Будівництвом займається самка. З торішнього листя вона споруджує на землі, під захистом колючих кущів, конструкцію, яка чимось нагадує розпатланий качан капусти. У цьому гнізді самка терпляче висиджує яйця, лише зрідка вибираючись на пошуки їжі. Майбутній батько тим часом продовжує співати веселі пісні, але робить це він вже подалі від гнізда, щоб не наражати потомство на небезпеку.
Пташенята у солов’їв ростуть досить швидко. Для швидкого росту їм потрібно харчування і татові-солов’ю в цей час практично ніколи співати. Він постійно приносить в гніздо корм, віддає його самці, а та розподіляє корм між дітьми. Що їсть соловей? До їх раціону входять жучки, черв’ячки, метелики, мурахи, а на десерт – ягоди.
Солов’їні трелі затихають зазвичай в кінці червня. А до середини літа розпадаються і сім’ї. Пташенята вже починають самостійне життя, батьківські турботи закінчуються і до ґ осені солов’ї вже ведуть одиночний спосіб життя. Звичайно ж, вони не мовчать в цей період часу, але звуки, які вони видають весь залишок літа, нічим не нагадують ті чарівні пісні, які були чутні навесні.
З настанням осені, солов’ї збираючись в зграї і ночами відлітають в далеку Африку.
Сподіваємося, повідомленні про солов’я допомогло Вам. А цю інформацію про солов’я Ви можете доповнити через форму коментарів.