Розповідь про сороку містить головну інформацію про цих птахів – скільки живе сорока, як зимує сорока.
Повідомлення про сороку
Серед інших птахів сорока виділяється яскраво-білими боками і дуже довгим хвостом. Сорока – популярний персонаж народних казок і віршів для дітей. За білі боки її так і називають – сорока-білобока. Що стосується довгого хвоста, то в одній з легенд говориться, що довгий хвіст у сороки з’явився, як на покарання за її балакучість. Не сподобався царю птахів, орлу, довгий язик сороки, ось і змусив він її тягати за собою довгий хвіст.
Але це, звичайно, казкова версія походження хвоста сороки. Насправді, довгий хвіст потрібен пташці для балансування тіла, як під час польоту, так і при ходьбі по землі.
Сороки – досить великі птахи. Довжина дорослої особини може досягати 50 см, а розмах крил становить майже метр. Оперення у сорок синювато-чорне, з металевим відливом, а боки – білі. Живуть сороки в різних країнах і на різних континентах. Живуть вони і в Північній Америці, в Європі і навіть в Північній Африці. І в нашій країні цей птах зустрічається у багатьох місцях.
Сороки можуть жити в лісі, а можуть і вибрати собі зручну місцину в місті, в безпосередній близькості від людей. Характер у цих птахів досить скандальний і ведуть вони себе дуже шумно. Якщо у вас у дворі оселилися сороки, то, напевно, влітку весь будинок прокидається від їх галасливого стрекотіння. Взимку сороки чомусь поводяться тихо.
Ще одна особливість сорок, помічена людьми – тяга до яскравих предметів. Вони тягнуть до себе в гнізда різні блискучі дрібниці і можуть навіть забратися в житло людини через відкрите вікно і нахабно поритися в речах в пошуках цікавих для них предметів. Цю кумедну звичку сорок неодноразово використовували письменники в своїх творах, а італійський композитор Россіні написав оперу з назвою «Сорока-злодійка».
Свої гнізда сороки влаштовують на високих деревах. Зовні ці споруди здаються безглуздим нагромадженням гілок різного розміру, але всередині гнізда все влаштовано досить зручно – всі нерівності між гілками заповнені землею і глиною, а зверху все застелено пухом і клаптиками вовни різних тварин. Під час висиджування пташенят характер у сорок стає тихим, птиці намагаються не привертати до себе уваги. Самка в цей період цілими днями сидить у гнізді, а самець добуває для неї їжу.
З появою пташенят сороки знову стають галасливими і агресивними, нападаючи на всякого, хто зазіхає на їх дітей. В такий час вони можуть напасти навіть на людину, що наблизилася до гнізда. Коли пташенята підростуть, вони вибираються на волю досить цікавим способом – руйнують дах гнізда.
Якийсь час сімейство спільно кочує по околицях у пошуках корму для пташенят. На землі сороки або ходять, або смішно підстрибують. Коли пташенята підростають настільки, що починають самостійно добувати собі їжу, вони залишають батьків і починають доросле життя.