Коротка розповідь про тюленя для дітей викладена в цій статті. Загальна інформація про тюленя може бути доповнена цікавими фактами.
Повідомлення про тюленя
Тюлені – сімейство хижих ссавців з підряду псовидих, раніше їх відносили до ластоногих.
Тюлені живуть в Антарктиді, можна сказати, що це їх рідний дім. Тюлені є численним сімейством з великою кількістю видів і підвидів. Існує більше 20 видів тюленів.
Опис тюленя
Тіло тварини досить струнке і досягає в довжину 160-180 см. Середня вага тюленя становить 80-100 кг. Морда тварини витягнута, а шия в міру довга. Волосяний покрив у дорослих особин жорсткий і короткий. Завдяки йому вони добре пристосовані до життя в холодній воді, адже волосся захищає тварину від льоду, снігу, води і вітру. А під шкірою тюленя товстий прошарок жиру.
У тюленів відсутні вушні раковини. Замість них маленькі отвори. Але це не значить, що тварини глухі. Навпаки, деякі види під водою чують навіть краще, ніж на суші. Задні ласти витягнуті назад, а передні служать в якості керма і на них можна розрізнити 5 пальців з перетинками. Забарвлення тюленів різноманітне, від жовтого і коричневого кольорів до сірого. До того ж самки і самці не відрізняються забарвленням.
Чому тюлені виходять на сушу?
Тюлені чудово відчувають себе у воді, а ось на суші вони стають незграбними. По льоду і поверхні суші вони пересуваються, використовуючи передні ласти. Задні ласти не беруть участі в русі, вони просто волочаться. До того ж тюлені залишають воду для того щоб поспати і відпочити, для линьки і розмноження. Саме тому вони час від часу перебираються на сушу.
Чим харчуються тюлені?
Основу харчування тварин складають морепродукти. Їх меню відрізняється в залежності від пори року і регіону проживання. Але лососеві, оселедець, хек, корюшка, кальмари, восьминоги, креветки, минтай в обов’язковому порядку входять в раціон харчування тварин.
Новонароджені діти з народження вміють плавати і харчуються материнським молоком. Воно дуже жирне і дитинчата ростуть буквально по годинах.
Варто зазначити, що сьогодні процвітає промисловий вилов і знищення тюленів людиною. На тварину полюють через її жир, м’ясо та ікла. Крім людини, загрозу для тюленів складають акули, які поїдають їх дитинчат.
Сподіваємося, що повідомлення про тюленя допомогло Вам дізнатися багато цікавого про цих дивних тварин. Свою розповідь про тюленя, Ви можете залишити через форму коментарів нижче.