Розповідь про життя і розмноження комах для дітей Ви можете скласти використовуючи подані нижче варіанти.
Розповідь про життя комах
Мурахи-це такі ж звичайні для кожного з нас істоти, як птахи чи коти. Вони всюдисущі і дуже чисельні-від дощових тропічних лісів до найпосушливіших пустель. Мурахи живуть у грунті, скелях і деревах-легше сказати, де їх немає, ніж перелічити місця, де вони розповсюджені. А немає їх лише в Антарктиді, де вічні морози, і на вершинах найвищих гір Землі…То що ж ми про них знаємо?
Мурашки живуть згуртованою сім’єю. Початок новому мурашникові дає самиця-засновниця сім’ї. Молода самиця полишає рідний мурашник і здійснює єдиний у житті політ до місця майбутнього мурашника.
Після цього вона скидає крила -вони їй більше не знадобляться. Все своє життя вона проведе в одній із затишних камер мурашника, в самій його глибині. Вік її буває дуже довгим-до 20 років, і впродовж цього часу вона має дати життя тисячам своїх нащадків.
Розповідь про життя комах
Мурашки належать до густосімейних комах. Вони живуть у мурашниках, що являють собою куполоподібні гнізда. В одному мурашнику живе кілька мільйонів мурашок. Багаторічні сім’ї мурашок складаються із самок, самців і робочих особин.
Зимують мурашки в підземній частині мурашника, де температура не така низька, як на поверхні. Там вони збираються в тісний клубок і в такому стані перебувають до весни.
У першій половині квітня мурахи вилазять із своїх зимових квартир. Виносять з гнізда трупи мурашок, що загинули під час зимівлі, очищають камери й ходи від дрібного сміття, прокладають ходи по грунту і деревах.
Головною їжею мурашок є комахи. За один день мурашина сім’я знищує до 1 кг гусені, личинок жуків, метеликів та інших комах. Оскільки більшість комах та їхніх личинкових стадій – шкідники культурних рослин і лісу, мурашки, знищують їх, приносять велику користь. Мурашки, як і дощові черв’яки, розпушують грунт своїми ходами, сприяють його зволоженню, вентиляції і збагаченню перегноєм. Тому мурашники слід оберігати.
У багатьох видів мурашок існує поділ праці. Поряд з робочими особинами є ще й солдати. У них дуже велика голова з дуже сильними щелепами. Своєю головою солдати закривають усі вхідні отвори у мурашник. Коли робочі мурашки повертаються додому, вони стукають вусиками солдатів по голові, які після такого знаку пропускають їх до мурашника.
Численні крилаті особини – самці й самки з’являються у гнізді у середині червня. Вони помітно більші за робочих особин.