Розповідь про жука оленя

Зоологія

Розповідь про жука оленя на українській мові допоможе дізнатися про це створіння багато цікавого.

Інформація про жука-оленя

Жук-олень отримав свою назву завдяки величезним верхнім щелепам, якими наділені тільки самці цього виду. Верхні щелепи нагадують мініатюрні гіллясті роги благородного оленя.

Жук-олень відноситься до сімейства рогачів і є найбільшим європейським жуком. Довжина тіла самця разом з рогами досягає 75 мм. Свою потужну зброю він використовує не тільки в шлюбний період у боротьбі з конкурентами, а й для самооборони. Найчастіше жуки-олені вступають в нещадний бій за джерела їжі з жуками-носорогами.

Жуки-олені населяють листяні ліси помірної зони Європи, зустрічаються також на території Туреччини, Передньої Азії та Північної Африки. Найкраще вони почувають себе в старих лісах з переважанням дубів.

Дорослий жук-олень з’являється в кінці травня в тих лісах, де росте багато дубів. Вдень комахи малоактивні і вважають за краще мирно сидіти на деревах. З приходом сутінків вони відправляються на пошуки їжі.

Популяціі, що живуть на самому півдні Європи, активні протягом дня, а відпочивати люблять з приходом темряви. Самці можуть за добу перелітати на відстані більше 3 км, а самки більше тяжіють до малорухливого способу життя.
Літають ці жуки дуже важко і з гучним шумом. Злетіти з горизонтальної поверхні їм вдається не завжди, тому для зльоту вони найчастіше просто падають з гілки. Під час польоту самці триматися практично вертикально – літати горизонтально роги заважають.

Їжею жукам-оленям служить перебродивший солодкий сік, що випливає з ранок в дубовому стволі.

Жука-оленя охороняють як рідкісний вид в багатьох країнах Європи, а в Данії, Латвії та Естонії він і зовсім зник!

Оцініть статтю
Додати коментар