Розповідь про жуків

Зоологія

Розповідь про жуків повідомить багато корисної інформації та допоможе підготуватися до заняття.

Інформація про жуків

Світ жуків дивний і прекрасний. Крихітні істоти живуть у всіх куточках планети, крім Північного полюса, Антарктиди і вершин високих гір. Деякі з них вміють літати, інші прекрасно плавають, а треті ведуть паразитичний спосіб життя або бігають по поверхні води, навіть живуть під землею, не маючи очей.

Коротка характеристика жуків

Видове різноманіття жуків просто вражає. Сьогодні достеменно не відомо, скільки всього видів їх існує на планеті. Вченим вдалося описати більше 350 тисяч жуків.

У жука виділяються 3 основні частини: груди, голова і одягнене в тверду оболонку черевце. У комах є вусики за допомогою яких вони орієнтуються в просторі. Також на них розташовані десятки чутливих зон.

Характерна риса жуків – наявність хітинових шкірястих або твердих надкрил, утворених верхньою парою крил. Така броня захищає літальні крила від ушкоджень.

Форма тіла залежить від середовища, в якому мешкає жук і його виду. У водних мешканців тіло обтічне, компактне і сплющене (вертячки, плавунці). Ті, хто мешкають в грунті, мають злегка випуклу форму тіла з розширеною, потужною передньою частиною (гнойовики, скарабеї). Жуки, що мешкають на поверхні мають верхню сильновипуклу частину і довгі кінцівки. Голова округлої форми, лише у деяких видів вона витягнута. В її кінці знаходиться ротовий апарат, призначений для подрібнення їжі. З боків розташувалися складні, добре розвинені, фасеточні очі. Іноді вони складаються з 25 000 окремих лінз, які створюють мозаїчне зображення. Деякі представники жуків мають на тімені прості додаткові очі. У жуків, що мешкають під землею або печерах, органи зору повністю відсутні.

Значення жуків

Розповідь про жуків

Жуки є важливою частиною екосистеми. Вони харчуються продуктами життєдіяльності тварин і рослин, виконуючи роль сміттярів природи. Жорсткокрилі відновлюють баланс хімічних речовин в екосистемі – азоту і вуглекислого газу.

Цікаве про жуків

Кожна третя комаха на планеті є жуком.

«Дроворуб-титан» вважається найбільшим жуком в світі.

Найменші жуки на планеті – перокрилкі.

Найбільша колекція жуків у світі налічує 6 000 000 примірників. Почав збирати її цар Петро І.

При наближенні небезпеки деякі жуки прикидаються мертвими.

Є близько 20 000 видів водних жуків, але в відкритому океані немає жодних жуків.

Королеви термітів мають найдовшу тривалість життя серед всіх жуків або комах в світі. Деякі королеви живуть до 50 років.

  • Жук-Геркулес може підняти в 850 разів більше власної ваги. Якби людина мала таку силу, то могла б підняти 10 слонів.
Оцініть статтю
Додати коментар