Розповідь про зозулю для дітей може бути використана при підготовці до уроку. Повідомлення про зозулю може бути доповнене цікавими фактами.
Розповідь про зозулю
Зозуля – птах, відомий практично кожному через її ставлення до потомства.
Опис зозулі науковий
Нараховують від 140 до 200 представників сімейства Зозулеві. Розміри птахів варіюються від 20 см до 60-70 см. У більшості зозуль довжина тулуба не перевищує 40 см, а вага становить близько 100 г.
Дзьоб у цих птахів середньої величини, злегка зігнутий донизу, з гладкими краями. Завдяки широкому розрізу дзьоба птиці можуть ловити комах на льоту, а також заковтувати велику здобич. Очі у птахів бурі, червоні, жовті, горіхові або коричневі. На голові деяких видів є чубчик.
Тулуб у птахів тонкий. Хвіст довгий, але його розміри не перевищують довжину крила. Він може бути ступінчастим або округленим. Крила зозуль, як правило, довгі і гострі. Короткі ноги зозуль можуть мати жовтий, помаранчевий або червоний колір.
У забарвленні зустрічаються сірий, білий, бурий, рудий, іржавий і охристий кольори. Тулуб, в основному, зверху темніше, а черевце світліше. Часто оперення не однотонне, а з плямами, на горлі і черевці можуть бути присутні більш-менш яскраво виражені смужки.
Чим харчується зозуля?
Раціон зозулі складають комахи, особливо личинки. Її улюблена їжа – волохаті гусениці, якими «нехтують» інші птахи (волоски цих гусениць при перетравленні їжі застряють в стінках шлунка). А поїдаючи таких гусениць – зозуля допомагає природі.
Зозуля: розмноження
Зозулі не в’єт собі гнізда і не висиджують пташенят. Свої яйця вони підкладають в гнізда інших птахів. Відклавши на землі яйце, зозуля бере його в дзьоб і, підлетівши непомітно до гнізда якоїсь пташки, підкладає його туди. У кожне чуже гніздо вона кладе тільки одне яйце.
Встановлено, що зозулі підкидають свої яйця в гнізда близько 170 видів птахів. Колір яєць зозулі може бути однотонним і строкатим, бурим, білим, блакитним, зеленим і т.д. Він повністю збігається з кольором яєць птахів, яким зозуля підкидає своїх дітей.
Чому зозуля підкидає яйця в чужі гнізда?
Зозуля відкладає яйця дуже довго – кілька тижнів і кількість їх значна – 20-25 штук. Безумовно, що якби вона сама насиджувала їх, то їй би довелося сидіти в гнізді ціле літо. Пташенята різного розміру не жили б дружно в одному гнізді. Та й прогодувати таку кількість ненажер їх батькам було б не під силу.
Цікаві факти про зозулю
Існують види зозуль, які сами висиджують і вигодовують своїх пташенят.
Новонароджені зозулята у віці всього лише кілька годин від роду викидають з гнізда все, що там знаходиться, а саме: пташенят або яйця господарів гнізда. Така доля чекає всіх пташенят і яєць, поки зозуленя не залишиться одне в гнізді. Його одного вигодовують прийомні батьки, іноді набагато менші за розміром, ніж їх ненажерливий підкидьок.
У деяких видів зозуль пташенята не викидають своїх зведених братів, але затоптують їх або позбавляють їжі.
Зозуля у багатьох народів є символом страждань, вдівства, нещастя і туги за минулим. Вона може напророкувати нещасливий шлюб, поганий урожай, безгрошів’я. В інших варіантах, навпаки, цей птах пророкує щасливе заміжжя, багатий урожай, довгі літа і є символом весни. Вважається, що зозуля раніше всіх відлітає на південь і повертається звідти, тому що у неї знаходяться ключі від Вирію, міфічної теплою південної країни, де зимують птахи і змії, а також знаходяться душі померлих.
Тривалість життя зозулі в середньому 5-10 років. Але відомі випадки, коли деякі особини доживали до 35 і навіть до 40 років.
Сподіваємося, викладена інформація про зозулю допомогла Вам. А свою доповідь про зозулю Ви можете залишати через форму коментарів.