Розповідь про зяблика. Цікаві факти

Зоологія

Зяблик – перелітний птах, якого кожен з нас бачив. Розповідь про зяблика містить основну інформацію про цього птаха. Цікаві факти про зяблика допоможуть доповнити Ваш проект.

Розповідь про зяблика

У лісах нашої країни часто можна зустріти птахів, які розмірами і формою тіла нагадують нам горобців. Це зяблики із родини в’юрковихх. Але на відміну від сірих родичів у зябликів дуже яскравий зовнішній вигляд. Червона грудка і коричнево-зелена спинка гармонійно поєднуються з головою синьо-сірого кольору і чорно-білими крилами. І не тільки зовнішнім виглядом відрізняються зяблики від своїх сірих побратимів. Ще вони здатні подарувати всім, хто їх чує, звучні і життєрадісні пісні.

Що їдять зяблики? Харчуються зяблики, в основному, рослинною їжею. Вони поїдають насіння хвойних дерев, бруньки і лісові ягоди. Влітку вони включають в свій раціон різних комах.

Своїми піснями зяблики зазвичай радують слухачів навесні, в період гніздування. Уже в кінці березня самці зябликів починають повертатися з вирію до рідних місць. А через кілька днів прилітають і самки. Ось для них і співають свої серенади лісові красені. В цей час в лісі чути цілий хор зябликів, причому кожен намагається переспівати сусіда якнайкраще. А коли самка вибере когось із виконавців, щасливий обранець влаштовує цілу виставу.

Потім сімейна пара береться за будівництво гнізда для пташенят. Основну роботу виконує самка, яка з незвичайним мистецтвом створює затишне гніздечко, замасковане так, що його здалеку можна прийняти за наріст на дереві. Самець іноді їй допомагає, принісши кілька гілочок, але основну частину часу він захоплений своїми піснями, які продовжує співати навіть після початку сімейного життя.

Стихають пісні лише після появи пташенят. Всі турботи в цей період у сімейної пари спрямовані на те, щоб прогодувати новонароджених. Цілий день молоді батьки доставляють в гніздо комах і гусениць, а пташенята зустрічають їх широко розкритими яскраво-червоними ротами.

Зяблики – дружні птахи. Якщо якомусь гнізду загрожує хижак, сусіди обов’язково залучать батьків гучними криками і допоможуть відігнати непрошеного гостя.

Коли пташенята підростають, батьки вчать їх співати пісні. Діти уважно запам’ятовують всі тонкощі мелодії, яку виконують батьки і намагаються повторити її якомога точніше. Спочатку молоді зяблики співають прості, дитячі пісеньки, але з часом вони освоюють і складні, дорослі пісні.

Зяблик: цікаві факти

Тривалість життя зяблика — 3 роки в природних умовах. В неволі зяблик може жити до 12 років.

Зяблики поширені в Європі, Західній Азії і Північній Африці; на Сході. Мешкає в лісах і парках всіх типів, часто навіть біля житла людини.

Через дзвінкі пісні зябликів часто тримають у неволі.

Цікаві факти про зябликів розкажуть багато нового про цих птахів.

Зяблик: цікаві факти

Основою раціону зябликів складають комахи і рослини, так само вони можуть, є насіння бур’янів і хвойних дерев, фрукти, ягоди, нирки листя, мурах, гусениць і жуків. Міцний і потужний дзьоб зяблика може впоратися з самим твердим кормом

Часто зяблики полігамні – запліднивши одну самку, самець може знайти іншу. Хоча в турботі про пташенят більшу участь беруть самки, самці також беруть участь у вигодовуванні (навіть якщо пташенята – не його потомство)

З вирію самці і самки повертаються окремо. Самці прилітають не кілька днів раніше.

Під час будівництва гнізда самка зяблика близько 1300 раз літає за будматеріалом, а самець рідко бере участь в облаштуванні гнізда.

Спів самця можна почути 5 або 6 разів на хвилину і до 3000 разів на день.

Не всі зяблики – талановиті вокалісти. Є серед них і посередні співаки. Вважається, що більш прості пісні виконують молоді птахи. З віком пісні стають більш віртуозними.

Знищуючи шкідливих комах, насіння бур’янів, зяблики приносять користь лісу і сільському господарству.

Оцініть статтю
Додати коментар