Рудольф Дизель біографія та цікаві факти

Наука

Рудольф Дизель біографія та цікаві факти з життя німецького інженера і винахідника викладено в цій статті.

Рудольф Дизель коротка біографія

Рудольф Дизель народився 18 березня 1858 в сім’ї палітурника книг в Парижі. Освіту   отримав в Німеччині – спочатку він закінчив училище, а після політехнічну Аугсбургську школу. Пізніше його запросили в Вищу технічну школу в Мюнхен. Закінчив її Рудольф в 1880 році, склавши іспити краще за всіх з моменту існування школи. Він їде до Швейцарії і починає працювати на машинобудівній фабриці, що належить братам Зульцер.

Професор з Мюнхена, Карл фон Лінде запропонував Дизелю посаду директора у філії своєї фірми в Парижі. Рудольф зацікавився паровими і тепловими двигунами. Він невтомно працював, щоб створити більш досконалий двигун, але це йому довго не вдавалося. У 1890 році інженер переїжджає в Берлін і замінює в двигунах Лінде аміак на нагріте стиснене повітря.

Рудольф Дизель 28 лютого 1892  отримує патент на винахід дизельного двигуна. З 1893 року він став проводити час за розробкою нового двигуна на машинобудівному Аугсбургському заводі. Він мріяв підкорити світ.

У 1895 році, двигун, створений Дизелем, пропрацював  88 хвилин і розвинув 13,2 кінських сил. Але через високу температуру прогорів поршень, і полопалися клапанні пружини. Рудольф вирішив забезпечити двигун системою охолодження і вмонтувати свічку запалювання. Але ця ідея не дала бажаного результату. Він працював без відпочинку більше 2 тижнів. І зробив прорив – вдосконалена машина Дизеля мала ККД вище, ніж парова рази в два. Машинобудівні магнати шикувалися в чергу за патентами інженера, гроші хлинули до нього рікою.

Рудольф Дизель перестав займатися дослідженнями і фінансував католицькі лотереї, відкрив підприємство, яке спеціалізувалося на будівництві електропоїздів, продавав і купував заводи, фірми. Йому постійно щастило. Перебуваючи на межі банкрутства, якась невідома сила допомагала впоратися з труднощами. Взявшись знову за дослідження, Дизель створив для броненосця судновий багатоциліндровий двигун. Винахід поліпшив його фінансове становище в рази.

Рудольф Дизель вирушає 29 вересня 1913 року з Антверпена на поромі «Дрезден» в Лондон. Мета подорожі – відкриття нового заводу, який належав компанії, що виробляла його двигуни. Повечерявши з двома товаришами, інженер пішов до своєї каюти і Рудольфа Дизеля більше не бачили. Через кілька тижнів німецькі рибалки пред’явили для впізнання особистості два кільця, які вони зняли з тіла дорого одягненого чоловіка, знайденого ними в морі. Тіло чоловіка залишили в воді згідно з морським звичаєм. Син Дизеля впізнав кільця батька. Обставини і причини смерті досі невідомі. Висувалися різні версії, як про вбивство, так і про самогубство. У німецькій поліції він і сьогодні значитися як безвісти зниклий.

Висувалися версії про самогубство або вбивство Дизеля. Точні обставини його смерті так і не були з’ясовані.

Рудольф Дизель цікаві факти

Схема двигуна, названа на честь свого творця, більше ста років була визнана кращою в лінії двигунів внутрішнього згоряння.

Закінчив він навчання в школі пізніше за інших, тому що заразився черевним тифом.

Перший побудований Дизелем двигун вибухнув. Вчений потрапив до лікарні, де пробув кілька місяців, і отримав проблеми із зором.

Подейкують, що Рудольф Дизель не був автором всесвітньо відомого винаходу. Мовляв після його таємничої смерті в інженера знайшли папери, в яких йшлося про якусь компенсацію в сумі 20 тисяч марок для Отто Келлера, Еміля Капотайна і Юліуса Зонляйна за 1898 рік. Ці три німецьких інженера подали скаргу на нього за порушення їх власних патентів «принципів конструкції двигуна внутрішнього згоряння з автоматичним запалюванням». Але до судових розглядів справа тоді не дійшла.

Він мав славу марнославної людини. Дизель буквально купався в багатстві. Він побудував величезний, шикарний особняк, який обійшовся йому в 900 тисяч марок. Утримання будинку обходилося щорічно в 90 тисяч.

Перед смертю він перетворився на підозрілу і нервову особистість. Його дружина (в шлюбі з нею народилося троє дітей – дівчинка і двоє хлопчиків) навіть відвела Рудольфа до психіатра.

Рудольф Дизель став повним банкрутом і безслідно пропав в 1913 на шляху з Антверпена в Лондон.

Оцініть статтю
Додати коментар