Віллем Янсзон біографія та цікаві факти

Наука

Віллем Янсзон біографія та цікаві факти про відомого голландського мандрівника допоможуть дізнатися про його життя, експедиції та відкриття.

Віллем Янсзон коротка біографія

Відомостей про ранні роки життя майбутнього мандрівника дуже мало. В основному документальні свідчення стосуються періоду професійної діяльності. Вчені припускають, що моряк народився в Амстердамі. Вперше він вступив на службу на корабель «Голландія», який належав Голландській Ост-Індській компанії. Корабель був частиною ескадри, відправленої в кінці 1598 року торговою компанією в плавання. Орієнтуючись на цю задокументовану дату, дослідники вважають, що приблизний рік народження Янсзона – 1570.

На початку XVII століття мандрівник Віллем Янсзон здійснив 2 плавання в напрямку Ост-Індії. Друге з них ознаменується відкриттям Австралії. Звичайно, капітан не знав, що відкрив новий материк, а вважав, що це частина Нової Гвінеї. Відкриту землю Янсзон назвав Новою Голландією. Він по праву вважається першим європейцем, який ступив на берег Австралії.

Надалі він пов’язав своє життя з Ост-Індською компанією і флотом Голландії. Його призначили губернатором індонезійських островів, а також він входив до складу дипломатичної місії як адмірал. В цьому чині вчений плавав в Індію. Останні документальні відомості стосуються літа 1629 року – адмірал Янсзон доповідав в королівській резиденції про стан справ в Індії. Імовірно тоді йому було 60 років.

Віллем Янсзон цікаві факти

Географічні об’єкти, названі на честь Віллема Янсзон це річка на заході Австралії. Саме біля неї мандрівник зробив висадку. Її назва звучить як Willems rivier. Вважається що він її відкрив і наніс на карту материка.

Віллем Янсзон був першим європейцем, який обстежив 350 км материка. Його команда висадилася в районі річки Пеннефазер. Рухаючись уздовж узбережжя, було відкрито гирла декількох річок. Віллем Янсзон прийшов до висновку, що територія не дуже підходить для життя.

Під час висадки на материк, експедиція познайомилася з місцевими аборигенами. Вони намагалися налагодити відносини з ними шляхом принесення в дар мила, тютюну і борошна. Але через австралійських жінок виникли суперечки і бійки, в результаті яких група Янсзон втратила 10 осіб.

Про місце і причини смерті голландського мандрівника нічого не відомо.

Назва корабля команди Янсзон перекладається як «Голубок».

Оцініть статтю
Додати коментар