Роберт Скотт біографія та цікаві факти

Наука

Роберт Скотт біографія та цікаві факти допоможуть дізнатися про відомого мандрівника та дослідника, про його життя та подорожі.

Роберт Скотт коротка біографія

Роберт Скотт народився 6 червня 1868 року в Девенпорті. Аж до 9 років хлопчик займався вдома, після чого його послали в Хемпшир в школу для хлопчиків. Заклад спеціалізувався на підготовці юних моряків, для того щоб ті могли вступити до училища імені Форстера та працювати на борту парусного старого судна «Britannia». У 1881 році Скотт здав всі іспити і почав військово-морську кар’єру.

У 1900 році його призначили керівником першої Національної антарктичної експедиції на кораблі «Діскавері». Роберт Скотт мандрівник досліджував невідомий раніше шельфовий льодовик. На батьківщину група повернулася в 1904 році, після чого його призначили капітаном. У розпорядженні Роберта були судна «Ессекс», «Вікторьес» і «Булвек».

У 1909 році була організована нова експедиція для дослідження в Антарктиді. В кінці наступного року з Нової Зеландії відправився вітрильник «Терра-Нова», який зробив висадку на берег близько протоки Мак-Мердо. Перший рік команда проводила пробні походи.

Роберт Скотт 1 листопада 1911 попрямував до Південного полюса з чотирма товаришами. Місця призначення він досягнув 18 січня 1912 року, але виявив записку загону Амундсена, залишену за місяць до цього.

Загибель Роберта Скотта

На зворотному шляху під час переходу через шельфовий льодовик Росса загін втратив двох чоловік через втому і сувору погоду. Інші чотири члени команди загинули в наметі. Точна дата смерті загибелі командира експедиції невідома. Тільки останній запис в щоденнику Скотт зробив 29 березня. Намет з їх тілами рятувальний загін знайшов 12 листопада 1912 року.

Роберт Скотт цікаві факти

Роберта Скотта сучасники згадують як мужнього, розумного, цілеспрямованого і енергійного чоловіка, який мав чудову пам’ять та почуттям обов’язку.

У його честь по всьому світу було поставлено 11 пам’ятників, ім’я мандрівника носять два льодовика, гори і полярні станції і острів.

У 1907 Роберт Скотт зустрів скульпторку Кейтлін Брюс. 2 вересня 1908 року вони одружилися. Через рік, а саме 14 вересня 1909 року, у них народився син Пітер Маркем Скотт.

Свого сина він назвав на честь Пітера Пена.

Оцініть статтю
Додати коментар