Сергій Михалков біографія

Мистецтво

Сергій Михалков біографія скорочено українською російського письменника, поета, драматурга викладена в цій статті.

Сергій Михалков біографія

Сергій Володимирович Михалков народився 13 березня 1913 року в Москві. Його сім’я мала дворянське коріння, у нього було 2 брати.  Писати вірші Сергій почав ще в дитинстві. А його рання творчість було високо оцінено поетом А.Безименським. Потім Сергій разом з батьками переселився в Ставропольський край. Саме там, в 1928 році вперше було опубліковано вірш Сергія Михалкова.

Закінчивши школу, юний поет повернувся в столицю. Він працював у кількох місцях до тих пір, поки, нарешті, не став співробітником газети «Известия», нехай навіть позаштатним. У той час його вірші друкувалися в найвідоміших газетах і журналах країни. Наприклад, в «Огоньку», «Правді», «Комсомольській правді», «Известиях» і т.д. Однак після друку поеми «Дядя Стьопа» він ще більш прославився. У 1935  Михалков починає навчання в Літературному інституті. А вже в 1937 році він входить в «Союз письменників СРСР». Буквально за кілька років поет Сергій Михалков став відомий по всьому Союзу. Тоді ж, в 1939, він отримав вищу нагороду СРСР – орден Леніна.

Коли ж почалася Велика Вітчизняна війна, Сергій працював військовим кореспондентом. Розробив сценарій фільму «Фронтові подруги» (за який отримав Державну премію), «Бій під Соколом». Після закінчення війни змінив напрямок творчості. З’явилися відомі вірші для дітей Сергія Михалкова. Також він створював дитячі п’єси, писав сценарії до мультфільмів. Тоді ж Михалков працював над сценарієм фільму, який став дуже відомим, «Три плюс два» і фільму «Велика космічна подорож».

У 1944 році після рішення уряду змінити гімн, Михалков став одним з авторів тексту нової версії. Друга редакція тексту гімну вийшла з-під пера Михалкова в 1977. Третя – в 2000. У 1962 за його ініціативою (був одним з авторів і організаторів) почав виходити кіножурнал «Фітіль».
З часом Михалков просувався по кар’єрних сходах. Він став секретарем Спілки письменників, а також секретарем СП РРФСР (пізніше – головою). Проявив себе як політичний діяч, будучи депутатом Верховної Ради. Багато критиків стверджують, що вірші Сергія Михалкова і його діяльність були угодничеством, лукавством. Він взяв участь у переслідуваннях дисидентів, істинно вважаючи, що цей процес виправданий.

Пізніше став одним з членів комісії з питань Державної премії. Починаючи з 1992 року, був одним з голів Товариства письменницьких спілок. Твори Сергія Михалкова були настільки популярні, що до 2008 року за загальними підрахунками їх тираж склав 300 млн. У 2008 році за видатні літературні заслуги був нагороджений орденом Святого апостола Андрія Первозванного
Письменник і поет був двічі одружений. Першою дружиною Сергія Михалкова була Наталія Кончаловська. З нею Сергій прожив 53 роки. Лише через дев’ять років після її смерті одружився ще раз, на Юлії Суботіній. Діти Сергія Михалкова від першого шлюбу: відомі кінорежисери Микита Міхалков, Андрій Михалков – Кончаловський.

27 серпня 2009 року на 97-му році життя Сергій Михалков помер

Оцініть статтю
Додати коментар