Що таке еукаріоти?

Ботаніка

Крім прокаріотів, до клітинних організмів належать еукаріоти, серед яких є рослини, тварини і гриби. Тож які організми називають еукаріотами?

 Що таке еукаріоти?

Еукаріоти – це організми, що мають сформоване ядро, відокремлене від цитоплазми ядерною оболонкою.

До еукаріотів відносяться гриби, рослини, тварини.

Характерні ознаки еукаріотів:

1. ДНК лінійна

2. ДНК завжди в комплексі з білками гистонами (ДНП)

3. ДНК входить до складу хромосом.

4. Є органели

5. Рибосоми більші за прокаріотичних

6. Є мітоз

7. Є мейоз

8. Є гамети

Будова клітини еукаріотів

будова еукаріотичної клітини

Еукаріотамі є як одноклітинні Найпростіші, так і всі багатоклітинні організми: рослини, гриби і тварини. Всі ці групи організмів мають загальний план будови клітин і, за сучасними уявленнями, спільне походження.

Еукаріотична клітина  складається з трьох нерозривно пов’язаних частин:

1) зовнішньої клітинної мембрани, у деяких додатково мається оболонка, (вона захищає клітину, регулює надходження речовин і обмін із зовнішнім середовищем, підтримує певну форму клітини. Складається з подвійного шару фосфоліпідів, звернених один до одного своїми гідрофобними кінцями з радикалів вищих жирних кислот).

2) цитоплазми і її органоїдів (в напіврідкому вмісті клітини, знаходяться всі органели).

3) Ядро (ядерний апарат регулює всі процеси життєдіяльності клітини, забезпечує передачу спадкової інформації. Тут відбувається синтез ДНК, РНК, рибосом).

Форми клітин еукаріотів можуть бути різноманітними, розміри коливаються в межах від 5 мкм до 100 мкм. Клітини мають подібний хімічний склад і обмін речовин. Вони розділені системою мембран на компартменти. Всі клітини мають єдину систему збереження та реалізації спадкової інформації. Однак клітини організмів, що належать до тварин, рослин, грибів і найпростіших, мають низку істотних особливостей.

Еволюція еукаріот

Перші еукаріоти з’явилися понад 2 млрд років тому. Наступні 1,5 млрд років йшло ускладнення еукаріотичної клітини і приблизно 630 млн. років тому з’явилися перші багатоклітинні істоти.

Імовірно спочатку в багатоклітинні структури об’єднувалися найпростіші Хоанофлагеляти, які, як вважають, стоять на межі між одноклітинних і багатоклітинних, утворюють зародкоподібні колонії тільки за допомогою бактеріального ліпіда, який отримують з з’їдених бактерій (прокаріот). Наступним кроком була поява в цьому ж періоді перших справжніх багатоклітинних макроогранізмів – ці організми з’явилися на Землі відразу після  однієї з стадій глобального заледеніння, коли нашу планету протягом багатьох мільйонів років суцільно покривали льоди.

Перші багатоклітинні істоти були м’якотілими організмами, що складаються з окремих фракталів. Розміри їх тіла варіювалися від одного сантиметра до одного метра. Виглядали вони настільки незвично, що довгий час вчені сперечалися, до якого царству – рослин або тварин їх можна віднести.

Близько 480-460 млн років тому на суші з’явилися перші рослини (за іншими даними це сталося в верхньому кембрії 499-488 млн. років тому), а ще через 50 млн років в девонському періоді слідом за рослинами на сушу вийшли і перші тварини. Після цього почався бурхливий розвиток всіляких живих істот нащадками, яких є і люди.

Класифікація еукаріотичних організмів

Еукаріоти діляться на 4 царства:

1.Рослини (з зеленими і червоними водоростями)

2. Тварини

3. Гриби

4. Найпростіші (протисти)

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Питушок

    Почему тут ничего не написано про качалочку? Качалочка это сила, качалочка это движь. Я питух простой, вижу турник, делаю выход на два, КИЕЕЕК

    Відповіcти
  2. 2ch.hk

    tolsto

    Відповіcти