Що таке провайдер? Які його функції? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся в цій статті.
Що таке провайдер? Які його функції?
Провайдер (або інтернет провайдер) – це фірма або організація, яка надає доступ в інтернет (internet, всесвітня мережа). Це означає, що якщо ви хочете провести себе додому internet, то без договору з провайдером ніяк не обійтися.
Як вибрати провайдера?
Взагалі провайдерів досить багато, особливо в великих містах. Щоб дізнатися, до якого провайдеру можна звернутися потрібно:
- Запитати у сусідів (знайомих), з яким провайдером вони уклали договір
- Сходити в обслуговучий центр і дізнатися, які провайдери надають послуги у вашому будинку.
Після того, як вибрали один або кілька варіантів для підключення, варто ознайомитися з їх тарифами. Найкраще вибирати собі тариф з безлімітним трафіком. Тобто ви зможете перебувати в інтернеті (скачувати з нього) стільки скільки завгодно без обмежень.
Наприклад, один з найвідомиших провайдерів у Києві це https://www.lanet.ua.
Звідки провайдери беруть інтернет?
Для початку зазначимо, що internet – це всесвітня мережа, яка охоплює майже всю земну кулю. Зв’язок між материками здійснюється за допомогою кабелів прокладених по дну океанів.
Виконали всю роботу за охопленням інтернету на весь світ всього 10 великих компаній, вони є магістральними провайдерами, що не розмінюються на міста, а дають internet на цілі материки і їх окремі частини.
Далі вже йдуть вторинні провайдери (регіональні постачальники), які розподіляють отриману частину інтернету на країни. Далі вже в кожній окремій країні є великі державні або приватні організації, які розподіляють наявний інтернет трафік на міста.
А в містах, наданням доступу до інтернету можуть займатися окремі фірми, які можуть розподіляти вихід в інтернет по районам, все залежить від розмірів населеного пункту. Таким чином, ми маємо комп’ютерну мережу тільки в масштабах планети.
Якщо навести приклад, то це як електрика або водопостачання, яке спочатку виробляється у великій кількості в основному місці, а потім вже по ланцюжку розподіляється по країнах та містах, поки не потрапить в кожен конкретний будинок.
Але це, якщо коротко і наочно, а насправді ж internet і вихід в нього це складний і заплутаний процес, який поліпшується і вдосконалюється постійно, особливо зараз, коли число його користувачів перевалило за 3 мільярди чоловік.