Звідки потрапляють у повітря шкідливі речовини? Прочитавши цей матеріал Ви дізнаєтеся що забруднює повітря?
Що забруднює повітря?
Забруднення повітря є серйозною проблемою для людей в усьому світі, що призводить до поганого самопочуття і розвитку безлічі хвороб.
Причини забруднення можна поділити на дві групи: природні процеси і діяльність людини.
До природних факторів належать:
- виверження вулканів;
- пожежі в лісах і степах;
- пил від руйнування гір;
- пилок від рослин;
- виділення різних тварин і т.д.
Але найбільше забруднює повітря саме людина. Причини, пов’язані з діяльністю людей називають штучними або антропогенними. Їх можна поділити на такі види забруднення:
- активне використання всіх видів транспорту;
- розвиток промисловості та робота підприємств:
- забруднення радіацією;
- побутові відходи.
Будь-який вид транспорту, що працює на бензині, забруднює атмосферу. З вихлопної труби машини в повітря надходить багато шкідливих газів і токсичних металів, таких як оксиди азоту і свинець. Показник викидів важких металів по всьому світу складає більше 300 тис. тонн. Також від неповного згоряння палива виділяється чадний газ і кіптява. Ще джерелом забруднення є гумовий пил від автомобільних шин, якого за рік потрапляє в атмосферу понад 50 млн. тонн.
Промислові підприємства в процесі своєї діяльності викидають в повітря безліч отруйних газів і пилу, виділяють небезпечний озон. Якщо заводи використовують холодильники і аерозольні балони з фреоном, це призводить до руйнування верхнього шару атмосфери (стратосфери) і глобального потепління. Значним джерелом забруднення є теплові електростанції. Спалюючи вугілля, вони виробляють вуглекислий, сірчаний газ, оксиди азоту, золу і т.д. Також щороку повітря забруднюється 170 млн. тоннами пилу при виробленні електрики, виготовленні цементу, виплавці чавуну і т.д.
Радіація потрапляє в атмосферу в результаті роботи атомних електростанцій. Радіоактивні відходи дуже небезпечні і потребують переробки. Катастрофічні наслідки мають аварії на таких електростанціях, як наприклад, на Чорнобильській атомній станції.
Побутове забруднення повітря відбувається через повсякденну діяльність людини. Для того щоб опалити сучасні будинки і квартири, а також приготувати їжу необхідно спалювати багато палива, що викидає шкідливі речовини в атмосферу. Сильно забруднюють повітря і звалища, куди люди в містах щодня скидають тонни сміття. Просто спалити їх не можна, так як будуть виділятися небезпечні гази, а слід переробляти.
Забруднення атмосфери веде не тільки до погіршення здоров’я населення планети, а й до зміни клімату. Тому зусилля людства повинні бути спрямовані на усунення всіх негативних факторів, що впливають на стан повітря, для збереження життя на Землі.