Скіфи: цікаві факти

скіфи цікаві факти Цікаві наукові факти

Цікаві факти про скіфів відомі не всім, хоча кожен пам’ятає з уроків історії, що саме ці племена жили на території України в 8-3  ст. до н.е. Ви дізнаєтеся як вони воювали, чим займалися, які мали традиції, чим харчувалися та ще багато цікавого.

Скіфи: цікаві факти

Скіфи вважаються одним з найжорстокіших народів, що існували на землі.

Скіфи були дуже войовничим народом. Основним видом військ у них була кіннота. Піхоти було мало, а під час деяких походів вона взагалі була відсутня. Скіфи першими застосували стратегічний відступ. Особливо відомими в історії стали війни скіфів з Дарієм.

З переможених ворогів скіфи знімали скальп та використовували його як рушник для рук, або зшивали плащі з більшої кількості скальпів. З правої руки ворога здиралася шкіра разом із нігтями і йшла на чохли для сагайдаків.

Харчувалися скіфи вареним м’ясом, пили кобиляче молоко, поталу воду і їли гіппаку – кінський сир.

Скіф не міг мати більше 2-3 друзів. Велика дружелюбність порівнювалася з легковажністю.

Кінь для скіфських воїнів був, що верблюд для жителів пустелі. Скіфи були прекрасними наїзниками. Одними з перших вони стали використовувати сідла і стремена.

Скіфи перші в світі почали масово використовувати кінні війська у битвах. Коли гинув скіфський воїн, його коня вбивали та ховали зі всіма почестями.

цікаві факти про скіфівСкіф признавався воїном лише після першого вбивства ворога. Також при першому вбивстві скіфу належало випити кров ворога. До цього йому навіть і не можна було сідати за один стіл з іншими скіфами-воїнами.

Головною зброєю скіфів був лук, який міг пустити стрілу на 70м. Полюючи на птахів, скіфи користувалися тонким наконечником стріли, щоб цілитися в очі. Однак, коли вони стріляли у ворогів, скіфи використовували колючі наконечники стріл, призначені для розриву рани на виході. Вони також варили отрути для наконечників стріл (змішували зміїну отруту, гнилу людську кров та, щоб прискорити зараження, гній).

Тільки воїни, які представили голови своїх убитих ворогів, отримували свою частку від вождя або короля. З черепів найлютіших ворогів скіфи виготовляли чаші.

Головним богом скіфів був Папай (скіфський Зевс), найбільше вони поважали Ареса (бога війни), але 95% скіфських мечів були оздоблені зображенням Артимпаси (богині кохання).

Те як відбувалося поховання царів шокує кожного! Коли помирав скіфський царь, з ним була похована і вся його прислуга, коні, прикраси, зброя. В одному кургані, виявленому в 1898 році, археологи знайшли 400 коней, витягнутих геометричним малюнком навколо тіла вбитого воїна. Через рік після поховання царя скіфи вбивали 50 кращих коней і 50 слуг, їх випотрошували, набивали половою та садили на стовпи навколо кургану. Коні стояли прямо, на них сідали мертві раби, жахливі сторожі, що охороняли могилу свого вбитого володаря.

Метод кровопускання застосовувався в скіфів при багатьох захворюваннях.

Геродот засвідчив, що скіфи носили татуювання як знак знатності. Скіф без татуювань показував, що він низького становища.

Виявляється, що прозорим склом на території України користувалися ще скіфи. Такий факт встановлено при розкопках Товстої Могили, де знайшли уламки скляного посуду.

У другій половині третього столітті до нашої ери скіфи здали свої позиції, їх військове мистецтво почало застарівати. Народ був практично знищений готами.

Цікавинки про скіфів, цікаві відомості про скіфів ви можете розширювати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Аня

    Дуже дякую/,помогло

    Відповіcти
    1. Ганна

      мені самій допомогає бо я пишу Есе з історії

      Відповіcти
  2. Влада

    я незнаю чи поможе але сподіваюся бо завтра у нас відкритий урок це мабуть страшно бо я у 6 класі

    Відповіcти
  3. Поліна

    Дякую мені допомогло усе що тут написано

    Відповіcти
  4. Поліна

    Хороша інформація

    Відповіcти
  5. Олександра

    Добре написаний текст,для учнів рекомендую (я учитель з Історії). Дуже гарний зміст,шукала дітям для того щоб вони дізналися про Скіфів. Як учитель я рекомендую для доповідей тощо.

    Відповіcти