Внесок Софокла в розвиток античної драматургії неоцінений. Адже, Софокл завершив створення грецької трагедії, у його творчості вона досягає своєї вершини. Саме Софокл удосконалив її як жанр драматичного мистецтва й підсилив її роль як могутнього засобу впливу на розум і серця афінських громадян.
Софокл внесок у культуру
У світову літературу Софокл увійшов як творець безсмертних образів. Особливе захоплення викликають його героїні, серед яких вирізняється Антігона, яка пізніше викликала ряд наслідувань.
Софокл – давньогрецький трагік драматург, який є одним з представників античної трагедії. Його майстерність і світогляд відрізняються прагненням до балансу старого і нового. Так, славлячи міць вільної людини, він застерігав, що не можна порушувати божі закони, цивільні і релігійні норми життя. У своїх творах і поглядах поет зберігав монументальність композиції і образів. Його трагедії є класичним зразком жанра.
Софокл зробив нововведення в сценічній постановці п’єс. Так, він збільшив число акторів до 3, а число хоревтів з 12 до 15, скоротивши в той же час хорові частини трагедії, удосконалив декорації, маски, взагалі бутафорський бік театру, вніс зміну в постановку трагедій у вигляді тетралогій. Саме Софокл ввів у вживання розписні декорації.
Софокл був різнобічною і обдарованою особистістю. Він вивчав музику і захоплювався атлетикою. Крім того він проявив себе як поет і драматург. Софокл в 468 році до н. е. дебютує на літературних поетичних змаганнях і стає переможцем, виборовши приз в Есхіла. До нього вмить прийшла слава і Софокл постійно бере участь в змаганнях афінських драматургів. Його твори жодного разу не посідали останнє місце. Вважається, що драматургу належить написання близько 120 п’єс. А створення трагедій – це головне заняття в його житті. Крім того Софокл прославився як активний учасник громадського життя в Афінах. Він займав різні посадові чини. Вчені припускають, що драматург входив до колегії скарбників в 1443-1442 роках до н. е. Коли розгорілася Самосська війна в 44 році до н. е., то Софокла обрали в десятку стратегів, які очолювали каральну експедицію. Після невдалої сицилійської експедиції в 413 році до н.е. його обрали в десятку пробули, що керував долею поліса.
Що написав Софокл? До наших днів повністю збереглося 7 трагедій автора – «Антігона», «Електра», «Едіп», «Деянира» та інші.