“Солонський яр” скорочено Хвильовий

Микола Хвильовий біографія коротка Скорочено твори

Хвильовий “Солонський яр” скорочено допоможе згадати сюжет твору.

“Солонський яр” стислий переказ

Поблизу села Млинки стояв полтавський ліс. Той ліс звався Солонський яр і славився тим, що там жила банда, яка нападала на сусідні села і справитись з нею влада не могла, а люди боялись.

Новий предсідатель Млинків Савка отримав наказ зупинити цю банду і зразу ж взявся за цю справу. До нього солонківці стратили 5 його попередників-предсідателів. Савка направив загін міліціонерів у Солонський яр, але невдало – чоловіки-бандити встигли поховатись у лісі. Савка з міліціонерами забрали награбоване людське добро і потім раздавали його людям на базарі. Але ніхто не хотів брати і признавати своє добро.

Савка дивувався, та виявилось, що бандити прибули на базар і люди просто боялись. Селяни сильно налякані, вони навіть стають байдужі до власної долі: люди терпляче зносять пограбування, бояться упізнати своє “шмаття”, вилучене в злодіїв.

Савка з міліціонерами, дізнавшись про бандитів, зрозуміли, що ті прийшли по них і тому кинулись тікати. Савку таки спіймали і, роздягнувши, повели в ліс. Це був його кінець.

Проте смерть Савки сколихнула село — наче вимерлі, мовчазні Млинки зашуміли, скинули з себе заціпеніння і дрімоту:

“…A глибокої ночі із злизаного пожаром краю посунулись натовпи людей до голохвастівців.

…Тієї ж ночі величезна заграва стояла над Солонським Яром”.

Ввечері солонківці підпалили Млинки. Селяни не витримали і повстали – вночі Солонський яр палав.

Автор: cup_of_flowers

Оцініть статтю
Додати коментар