“Сом” характеристика героїв – Остап Вишня

Сом характеристика героїв 11 клас

Головні герої твору “Сом” 

  • оповідач – від його імені ведеться розповідь у творі Остапа Вишні
  • дід Панько (розповідає про пригоди сома, що живе в річці Осколі);
  • пан;
  • Христя;
  • рибалка;
  • письменник Сабанеев;

“Сом” характеристика героїв

Оповідач у творі — це автор, який імені якого ведеться розповідь. Він використовує легкий і жартівливий стиль, щоб описати події та персонажів. Оповідач в усмішці “Сом” закликає читача побувати «на річці на Осколі», він із захопленням розповідає про риболовлю та неймовірні пригоди, пов’язані з ловлею сома. Він відчуває любов до рідного краю, захоплення риболовлею та глибоке розуміння народних звичаїв і вірувань.

Дід Панько — досвідчений і мудрий рибалка, який добре знає всі особливості річки Оскіл і її мешканців. Він мудрий і досвідчений, знає багато цікавих історій і легенд. Дід Панько завжди готовий поділитися своїми знаннями та історіями, і його розповіді часто викликають сміх та захоплення. Він сміливий і впертий. Розповідав, як ловив з паном величезного сома.

Пан — це багатий і впливовий чоловік, який живе неподалік від річки. Він часто здається самовпевненим і дещо пихатим. Пан — пристрасний мисливець і рибалка. Його взаємодія з дідом Паньком, особливо під час ловлі сома, показує його рішучість та бажання досягти мети, попри небезпеку.

Христя — жінка, яка співає пісню про пана, надаючи оповіді додатковий комічний контекст.

Сом у творі — це символ неймовірних можливостей і небезпек, які приховує річка. Він виступає як міфічна істота, здатна проковтнути не лише гусей, а й навіть собаку чи ведмедя. Цей образ підкреслює велич і силу природи, а також людське прагнення до її підкорення.

Сабанєєв – мисливець та рибалка, який написав книжки про рибальство, полювання, про мисливських собак. “Пан казав, що дуже хорошi книжки понаписував Сабанєєв. Професор вiн був, чи що… Так у тих книжках написано, що колись було впiймано сома вагою на 400 кiлограмiв!”

У коментарях охарактеризуйте образ оповідача в усмішці «Сом» та інших героїв, щоб допомогти іншим.

Оцініть статтю
Додати коментар