Стародавні Афіни. Повідомлення про Афінську державу

Історія

Стародавні Афіни реферат розповість Вам про це місто-державу Давньої Греції, про те, як жили мешканці Стародавніх Афін, і що було основої їх держави. Інформація про Стародавні Афіни розповість багато цікавих подробиць.

Повідомлення про Афінську державу

Утворення Афінської держави коротко

Де знаходилися Стародавні Афіни? Місцезнаходження давньогрецького міста-держави Афіни – Аттіка. Згідно з археологічними знахідками даний регіон відноситься до південної і східної частин Центральної Греції. Афіни розміщувалися на пагорбах Пникс, Акрополі, Ареопазі, Німфейоне і Мусейоні.

На пагорбі Ареопаг розташовувався зал засідань найвищої судового ради. У Акрополі жили правителі міста. На кам’янистому, невисокому пагорбі Пникс проводилися народні збори, слухали ораторів і приймали важливі рішення. На пагорбах Мусейон і Німфейон проводилися свята і культурні заходи. Від пагорбів розходилися вулиці і дороги міста, які складалися з внутрішніх і зовнішніх кварталів, храмів, громадських будівель. В околицях Акрополя перше поселення виникло близько 4500 року до нашої ери.

Легенда створення міста Афін

Місто назвали на честь богині Афіни – богині мудрості і війни, покровительки мистецтв, знань, ремесел і науки. Дуже давно Афіна посперечалася з богом морів Посейдоном, кому з них бути покровителем нового міста. Посейдон взяв тризуб і вдарив об скелю. З неї забило чисте джерело. Бог морів сказав, що дарує жителям воду, і вони ніколи не будуть страждати від посухи. Але вода в джерела була морська, солона. Афіна посадила насіння в землю. З нього виросло оливкове дерево. Жителі міста з радістю прийняли її дар, так як олива дала їм масло, їжу і деревину. Так місто отримало свою назву.

Влада в Стародавніх Афінах

Питання зовнішньої і внутрішньої політики вирішувалися на народних зборах. У ньому брали участь всі громадяни поліса, незалежно від положення. За рік вони скликалися не менш 40 разів. На зборах слухалися звіти, обговорювалися будівництво громадських споруд і флоту, асигнування на військові потреби, продовольче постачання, питання про відносини з іншими державами і союзниками. Рішенням приватних питань на базі існуючих законів займалися Екклеса. Всі законопроекти були обговорені дуже ретельно і в формі судового процесу. Народні збори виносили остаточне рішення.

Також на народних зборах відбувалися вибори осіб на державні та військові посади. Вибиралися вони відкритим голосуванням. Решта посад вибиралися за жеребом.

Між народними зборами управлінськими питаннями займалася Рада п’ятисот, яка щорічно поповнювавлася новими громадянами, які досягли 30-ти років. Рада займалася поточними деталями і готувала проект рішення для народних зборів.

Ще один орган влади в Стародавніх Афінах – суд присяжних геліея. У суді брали участь всі громадяни міста. Жеребом відбиралося 5000 суддів і 1000 запасних. У судових засіданнях адвокати участі не брали. Кожен обвинуваченоий захищався сам. Для складання тексту промови залучалися логографи – вправні в законах і риториці люди. Виступи обмежувалися строгим регламентом, який визначався водними годинами. У суді розбиралися позови громадян і переселенців, справи жителів з союзних держав, політичні питання. Рішення приймалося голосуванням (таємним). Воно не підлягало оскарженню і було остаточним. Судді, вступники, давали клятву вести справи відповідно до законів і справедливо.

Разом з Радою п’ятисот діяли стратеги. У їх компетенції було командування флотом і армією, вони стежили за ними в мирний час, відали витрачанням військових засобів. Стратеги вели дипломатичні переговори і відали зовнішньополітичними питаннями.

У V ст. до н.е. ввели посаду архонтів. Великої ролі вони не грали, але все ж архонти займалися підготовкою судових справ, контролювали священні угіддя, опікали сирітське майно, призначали хорегов, керували змаганнями, релігійними процесіями, жертвопринесеннями. Вони обиралися на рік, після чого переходили до складу ареопагу, де їх чекало довічне членство.

З розвитком Афін збільшувався апарат управління. У підрозділах держави – демах, филах, фратріях також вводилися виборні посади. Кожен громадянин брав участь в суспільно-політичному житті міста. Так поступово розвивалася демократія в Стародавніх Афінах. Своєї вищої точки вона досягла в роки правління Перикла. Всю повноту законодавчої верховної влади він організував в Екклес – народні збори. Вони збиралося кожні 10 днів. Інші органи держави підкорялися народним зборам.

Освіта в Стародавніх Афінах

Життя в Стародавніх Афінах підпорядковувалася не тільки політиці. Не останню роль громадяни приділяли освіті, яка грунтувалося на громадському вихованні і демократичних принципах. Батьки повинні були забезпечити всебічну освіту юнаків. Якщо вони цього не робили, то їх суворо карали.

Освітня система спрямована на накопичення великих наукових відомостей, постійний розвиток фізичних природних даних.

Молоді люди повинні ставити високі цілі перед собою, як інтелектуальні, так і фізичні. Школи в Стародавніх Афінах викладали 3 предмета – граматику, музику і гімнастику. Чому особлива увага приділялася освіті юнаків? Справа в тому, що держава, таким чином, виховувало здорове потомство, хоробрих і сильних воїнів.

Сподіваємося, що реферат “Стародавні Афіни” допоміг Вам дізнатися багато корисної інформації про цю державу. А розповідь про Стародавні Афіни Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Віталій

    Дуже дякую

    Відповіcти